Malaga

Malaga: Volejbal, bar u Pepka a kouzelný anděl

Při jedné z podvečerních procházek Malagou jsme měli štěstí a narazili na zábavu místních obyvatel ... Nejdříve jsme si podle hluku mysleli, že jsme se dostali k nějaké demonstraci, ale když jsme objevili jeho zdroj, tak jsme zjistili, že místní hrajou "jen" volejbal . Vybrali si na to opravdu dobré místo - přes léto vyschlé koryto řeky. Volejbal museli hrát jen drsňáci, protože na to měli fotbalový míč ...ale publikum jejich styl hlasitě oceňovalo.
Večerní Malaga

Malaga: Botanická zahrada La Concepción

Malagská botanická zahrada Jardín Botánico La Concepción se nachází asi 5 km od centra města a my jsme zde strávili jedno příjemné dopoledne. Z centra Malagy (zastávka na Alameda Principal) jede o víkendech přímo k botanické zahradě autobus č. 61 (1 euro/osoba), ve kterém si velkej Péťák zapomněl foťák. Naštěstí je to konečná stanice a bus zde ještě chvíli čeká než jede zpátky, takže si ho stihnul zase vyzvednout. Ve všední dny jezdí autobus č.2, který staví asi 15 min. chůze od zahrady. Vstupné do zahrady stojí 4 eura/osoba, studentské slevy tu nemají a v pondělí je zavřeno.
Malaga - botanická zahrada La Concepción

Malaga: Maurská pevnost Alcazaba a hrad Gibralfaro

Mezi nejznámější památku v Malaze patří určitě maurská pevnost La Alcazaba. Tato pevnost, jejíž převážná část byla vybudována v 11. století, tvořila arabský obranný systém města Malagy. Byla součástí městských hradeb, ale ty se bohužel nedochovaly. Protože měla Alcazaba sloužit původně k obraně města, najdete tu tak více než 20 věží a opevněných bran.  
Malaga - pevnost Alcazaba

Malaga: Staré město, pláž La Malagueta a býčí aréna

První den (pátek) v Malaze se probouzíme do sluníčka a rachotu, protože u našeho hotelu je také rozkopaná celá ulice... Posnídáme ještě svačinu z domova , zabalíme foťák, plavky a nejnutnější věci a kolem desátý vyrážíme do ulic. Je příjemně teplo, ale odpoledne bude asi pěknej pařák. Máme jen malou vytisklou mapu z netu, tak míříme do centra do turistického infocentra pro nějakou lepší. Jedno z infocenter je přímo u přístavu u hlavní třídy Alameda Principal (na ní je hodně zastávek autobusů městské dopravy). Cestou se bavíme odpočítáváním na přechodech a přecházíme přes koryto řeky, které je přes léto vyschlé a slouží k venčení štěndů  (navečer i k jiným účelům, což poznáme další den).    
Malaga - výhled na město

Malaga: Za sluníčkem a studeným mořem

Na začátku září jsme s velkým Péťákem zaletěli ohřát na tři dny do španělské Malagy a prozkoumali město, které je bránou do Andalusie, křížem krážem.
   
Malaga leží na jihu Španělska u Středozemního moře na "slunečném pobřeží" (Costa del Sol). Je hlavním městem stejnojmenné španělské provincie a má asi 560 tisíc obyvatel. Ve městě obklopeném horami a dvěma řekami se narodil slavný malíř Pablo Picasso nebo třeba herec Antonio Banderas.
Malaga - pohled na Alcazabu
Subscribe to RSS - Malaga