Dovolená

5 důvodů, proč navštívit Maledivy

O ostrovech Maledivy se říká, že jsou tvořeny ze vzácných perel, které rozsypal bůh. Táhnou se v řadě blízko sebe podél rovníku jihozápadně od Indie a nabízí mnoho krás pro své návštěvníky.

Kanárské ostrovy: Cenově dostupná exotika!

Dovolenou v exotickém ráji si dnes může dopřát téměř každý. Nevěříte? Jde to levněji, než si myslíte – stačí se vydat na Kanárské ostrovy bez cestovky. Pobyt takříkajíc „na vlastní pěst“ je jasnou volbou pro každého, kdo nemá na rozhazování a rád by poznal jedinečné prostředí ostrovů, kde je téměř po celý rok stabilní počasí.

Dovolená na ostrově Rab 2017

 Vyrážíte na dovolenou do Chorvatska Autem? S policií se zde nedá moc smlouvat. Chorvatští policisté mají opravdu o poznání větší autoritu než naši čeští policisté. Na nějaké diskuse opravdu nepřistupují. Omylem by bylo spoléhat se na to, že chorvatská dopravní policie se vůbec nezajímá o cizince. V letoviscích s velkou oblibou měří hladinu alkoholu právě u zdejších turistů a zahraničních řidičů. Není povoleno ani jedno pivo nebo sklenička vína.
ostrov rab

Horská turistika v Chorvatsku

Pokud chcete navštívit krásná letoviska v Chorvatsku a zaměřit se na horskou turistiku, zkuste se třeba ubytovat v příjemném letovisku Gradac. Leží pod masivem pohoří Rilič, hned nedaleko ústí řeky Neretvy a je nejjižnějším bodem známé Makarské riviéry. Jde o někdejší rybářskou vesnici, která kdysi vznikla na místě římské osady názvem Labineca.

Nejenom člověka lze při cestě do zahraničí pojistit

Jedete na dovolenou? Nezapomínejte jak na zabalení vašich zavazadel, tak i na vyřízení nezbytných pojistek. Nejznámější možností je cestovní pojištění do zahraničí. To dnes sice patří k dobrovolným, ale zcela určitě velmi prospěšným pojistkám. Pokud pojistíme sebe, tak i nejlevnější cestovní pojištění na trhu může nabídnout ochranu spojenou třeba s pokrytím léčebných výloh, s pokrytím škod způsobených na majetku nebo na zdraví, stejně jako nabídne ochranu spojenou s proplacením našich odcizených věcí.

Netradiční chorvatské destinace vás okouzlí svou krásou

Chorvatsko je od počátku prázdnin právoplatným členem Evropské unie. Tato skutečnost ještě více posílila pozici cestovního ruchu a přilákala mnohonásobně více turistů, než v minulých letech. Pokud stále váháte, kam vyrazit na letní dovolenou, vsaďte na tuto oblíbenou a velmi populární destinaci, která vás překvapí nejen okouzlující přírodou a blankytně modrým mořem, velkou výhodu je možno spatřovat také v cenové dostupnosti a blízkosti. Kam v Chorvatsku vyrazit tak, abyste si dovolenou doopravdy užili? Rádi vám nabídneme pár netradičních tipů.

Stránky

Subscribe to RSS - Dovolená