Malaga: Za sluníčkem a studeným mořem

Na začátku září jsme s velkým Péťákem zaletěli ohřát na tři dny do španělské Malagy a prozkoumali město, které je bránou do Andalusie, křížem krážem.
   
Malaga leží na jihu Španělska u Středozemního moře na "slunečném pobřeží" (Costa del Sol). Je hlavním městem stejnojmenné španělské provincie a má asi 560 tisíc obyvatel. Ve městě obklopeném horami a dvěma řekami se narodil slavný malíř Pablo Picasso nebo třeba herec Antonio Banderas.

Na letišti Pablo Ruiz Picasso (AGP), které leží 10 km od Malagy, jsme přístáli v jedenáct večer, chvíli jsme čekali na krosny a pak vyrazili hledat stanoviště autobusu č. 19, který mířil do Malagy. Jeho stanoviště najdete cca po 100 metrech na pravé straně od východu z letištní haly. Do půlnoci jezdí bus každou půl hodinu nebo hodinu (asi od desíti večer). Pak jede zase až kolem šestý ráno. Do centra Malagy se můžete z letiště dopravit ještě příměstským vlakem, jedna jeho stanice by měla být taky někde hned u příletové haly a zase by měl jezdit do půlnoci. Pak už zbývají jen španělské taxíky .

Bus měl malé zpoždění, ale chvíli po půlnoci jsme letiště konečně opustili. Hned u řidiče jsme si ověřili varování, že se tu anglicky nedomluvíme, ale aspoň bude nějaká sranda . Měli jsme vystupovat v centru Malagy na hlavním autobusovém nádraží, které je hned u vlakového. Tak i kdyby nás nepochopil, tak jsme si řikali, že to snad i ve tmě poznáme. Lístek pro dva stál 2 eura, asi aby se to cizincům dobře ukazovalo na prstech .
 
Cesta trvala přibližně dvacet minut, většina zastávek je na znamení, takže jsme moc nezastavovali. Ale i ve tmě jsme si všimli, že ulice mají pěkně rozkopané. Asi tu probíhá stavba metra nebo něčeho podobného. Vystoupili jsme správně a zamířili do nedalekého hotelu Las Americas, kde jsme měli zarezervovaný pokoj na tři noci. Španělsko-česky a se slovníkem v ruce jsme se s recepčním domluvili, uvedl nás do našeho minipokoje a jako pozornost podniku nám dal láhev studené vody . Protože už bylo opravdu pozdě, tak jsme ani nevybalovali (stejně nebylo v malém pokojíku kam ) a šli chrupkat.

Klíčová slova:

Fotogalerie k příspěvku: