Malaga: Maurská pevnost Alcazaba a hrad Gibralfaro

Mezi nejznámější památku v Malaze patří určitě maurská pevnost La Alcazaba. Tato pevnost, jejíž převážná část byla vybudována v 11. století, tvořila arabský obranný systém města Malagy. Byla součástí městských hradeb, ale ty se bohužel nedochovaly. Protože měla Alcazaba sloužit původně k obraně města, najdete tu tak více než 20 věží a opevněných bran.  

Vstupem do celého komplexu je „Kristova brána", jejíž název připomíná místo, kde se sloužila první mše po dobytí Malagy křesťany. Ve vnitřních částech Alcazaby si můžete prohlédnout různá nádvoří, kašny a malé zahrady. Z vrcholu hradeb si pak můžete vyhutnat nádherný výhled na celou Malagu. I když se nedá malagská pevnost srovnat třeba s granadskou Alhambrou, určitě stojí za prohlídku. Nám se tu moc líbilo.
 
V těsné blízosti pevnosti Alcazaba najdete zbytky malagského hradu Castillo de Gibralfaro. Hrad nechal postavit v 8. století córdobský emír Abd ar-Rahmán I. na místě původní fénické pevnosti. Alcazaba a Gibralfaro jsou spojeny dvojitým opevněním. I z hradeb hradu je pěkný výhled na Malagu.
   
Římané v Malaze zanechali svou stopu v podobě divadla, které bylo objeveno při vykopávkách v roce 1951. Nachází se přímo u Alcazaby, částečně se ještě rekonstruuje.

Fotogalerie k příspěvku: