Malaga: Botanická zahrada La Concepción

Malagská botanická zahrada Jardín Botánico La Concepción se nachází asi 5 km od centra města a my jsme zde strávili jedno příjemné dopoledne. Z centra Malagy (zastávka na Alameda Principal) jede o víkendech přímo k botanické zahradě autobus č. 61 (1 euro/osoba), ve kterém si velkej Péťák zapomněl foťák. Naštěstí je to konečná stanice a bus zde ještě chvíli čeká než jede zpátky, takže si ho stihnul zase vyzvednout. Ve všední dny jezdí autobus č.2, který staví asi 15 min. chůze od zahrady. Vstupné do zahrady stojí 4 eura/osoba, studentské slevy tu nemají a v pondělí je zavřeno.

My jsme navštívili zahradu v sobotu dopoledne a tak nějak jsme se obávali, že tu bude třeba dost lidí. Proto jsme byli překvapeni, když v autobuse s námi cestovala jen tříčlenná rodinka a v samotné zahradě jsme pak za celou dobu potkali asi jen další dvě dvojice.
 
Botanická zahrada se rozprostírá na ploše o rozloze 25 km čtverečních a najdete v ní více než tři tisíce druhů rostlin z Evropy, Asie, Ameriky, Afriky nebo Oceánie. Zahrada byla založena v 19. století a pro veřejnost byla otevřena v roce 1994. Kromě sbírky palem, cedrů, bambusů, fikusů, citrusů a dalších druhů stromů a květin zde narazíte třeba i na vodopád a několik historických budov. K altánku by se hodil sice hezčí výhled než na dálnici, ale i tak stojí malagská botanická zahrada určitě za návštěvu. Na památku si pak můžete koupit nějaký suvenýr v malém obchůdku u pokladny.           
 
Oficiální webové stránky Jardín Botánico La Concepción: http://laconcepcion.ayto-malaga.es

Fotogalerie k příspěvku: