Lefkada: Rybářská vesnice Sivota a pláž Egremni

Ráno vyrážíme z Nidri na západní pobřeží za vyhlášenou pláží Egremni. Cestou se stavujeme v rybářské vesnici Sivota, která leží asi 8 kilometrů východně od Vasiliki. Sivota leží na konci stejnojmenného malého zálivu a je proslulá zejména pokrmy z čertvě vylovených ryb a mořských plodů. Vesnici, která v brzkém dopoledni ještě spí, tvoří několik domků na svahu nad mořem. Podél malého přístavu, ve kterém kotví čluny a jachty, je pár krámků a taveren.
Po asfaltce pokračujeme dál až na na placené parkoviště nad pláží Egremni. Pokud si chcete užít krásnou Egremni určitě rádi skousnete asi 400 schodů, které na pláž vedou. Pokud se vyčerpáte zpátečním výstupem, můžete doplnit energii v malém občerstvení u parkoviště.
 
Dlouhá a nádherná pláž poskytuje i v sezóně dostatek soukromí. Můžete se tady tak koupat a opalovat bez plavek. Na začátku pláže jsou k dispozici za poplatek lehátka a slunečníky. U schodů je taky menší plážový bar. Na úplném konci vypadájí schody trochu hrozivě - jsou příkré a dřevěné, ale stabilní a dají se sejít bez větších problémů.

Fotogalerie k příspěvku: