Lefkada: Porto Katsiki a mys Doukato

Jednou z pláží, na které jsme strávili příjemný den byla i pláž Porto Katsiki. Pláž Porto Katsiki, která bývá zařazována mezi nejkrásnější pláže světa, leží na samotném jihu západního pobřeží Lefkady. Cestou k pláži se projíždí borovým lesíkem, kde narazíte na jednoduchý stánek s občerstvením, ale s krásným výhledem na moře a na po souši asi nedostupnou pláž.

K samotné pláži pak vede (jako téměř všude)  úzká a klikatá asfaltová silnice, která končí na parkovišti nad pláží. Za našeho pobytu na parkovišti probíhaly stavební úpravy asi budoucích stánků s občerstvením. Na menší oblázkovou pláž, zasazenou mezi skály, vede asi sto schodů, na samotné pláži pak za poplatek lze využít lehátka a slunečníky. Porto Katsiki je známou a turisty hodně navštěvovanou pláží, proto si na ní zvlášť v sezóně moc soukromí neužijete. Pozor si dejte taky na skálu, která je zvětralá a často se z ní sypou menší i větší kamínky. Z parkoviště vede ještě jedno krátké schodiště (se zábradlím) na výběžek s pěknou vyhlídkou na celou pláž.

Z pláže Porto Katsiki si můžete udělat krátký výlet k nejjižnějšímu výběžku ostrova - mysu Doukato (mys Lefkatas) s majákem. Ještě minulý rok byla cesta k mysu sjízdná jen terénním autem, letos až pod maják vede nová asfaltová silnice. Na konci ostrova, kam Homér umístil vstup do Hádovy říše podsvětí, padají skály přímo do moře. Pro toho, kdo má strach z výšek asi nic příjemného...  Podle legendy zde z nešťastné lásky do vlna skočila i básnířka Sapfó. Na místě dnešního majáku kdysi stával Apollonův chrám

.

 

Fotogalerie k příspěvku: