Lefkada: Nidri

Na začátku července se osmičlenná výprava přezdívaná "Homolkovi" vypravila na ostrov Lefkada. Odbavení proběhlo v pořádku, žádného člena výpravy jsme v Praze nenechali a tak jsme se v letadle v klidu těšili na sluníčko, moře a krásné pláže.Ubytovaní jsme byli na okraji letoviska Nidri ve studiích Sunrise. Nová studia byla celkem hezky zařízená - malá koupelna se sprchovým koutem, pro vaření jednoduchý kuchyňský kout, TV. První noc jsme si nemohli zvyknout na teplý vzduch (můžete si domluvit klimatizaci), ale další noci už to bylo lepší (jen doporučuji vzít přístroj do zásuvky proti komárům). Z prvního patra jsme měli z balkonu hezký výhled na moře.

 

Studia stojí kousek od silnice vedoucí do centra Nidri (asi 25 min. chůze), kde najdete spoustu taveren a obchůdků. Po cestě do centra nám trošku chyběli chodníky a i když je tu večer celkem živo, provoz není na hlavní třídě s obchůdky nijak omezen. V podvečerní špičce se tak musíte opatrně proplétat mezi auty. U přístavu pak paralelně s touto hlavní cestou vede i pobřežní promenáda, kde jsou zejména taverny. V přístavu kotví také nejrůznější výletní lodě, jejichž posádka večer představuje svůj program a láká na zitřejší plavbu.

Ke koupání jsme využívali pláž u penzionu Perigiali Beach (asi 150 m.), v zahradě s olivovníky a palmami je i taverna (s trochu pomalou a zmatenou obsluhou, ale dobrými řeckými specialitami). Jelikož Nidri leží v zátoce, je tu moře klidné a bez vln, tak trochu připomíná rybník. První dva dny tady lenošíme, pak si půjčujeme auta a konečně vyrážíme k tomu "opravdovému" moři.

Fotogalerie k příspěvku: