Cestopis z jižní Kréty: Soutěska Imbros a Chora Sfakion

Od jezera Kournas pokračujeme ještě kousek podél severního pobřeží a pak po hlavní silnici spojující sever Kréty s jihem. Cesta na jih se klikatí soutěskou Imbros, z které vedou k jižnímu pobřeží pěkné serpentiny. Sluníčko pěkně pálí a my už se těšíme na koupačku.   

Nejprve míříme do přístavního městečka Chory Sfakion, jestli by v okolí nebyla nějaká menší pláž. Jelikož je to přístav, do kterého připlouvají lodě z Agia Roumeli přivážející turisty ze Samarie, je tu poněkud rušno. Rychle se osvěžujeme v moři a pak prcháme.  Snad cestou k Plakiasu narazíme na nějaké klidnější místo.

Cestou vyhlížíme, kde by se dalo po nějaké cestě sjet k moři. Poprvé se nám to moc nepovede a končíme na menší skládce.  Podruhé už máme štěstí. Sjeli jsme u ukazatele na hotel Vritomartins (asi 3 km od Chory Sfakion směrem na Plakias) a objevujeme menší nudistickou pláž. Těsně vedle lze sestoupit vymletým řečištěm na malou oblázkovou pláž s jeskyní.

Skály jsou tu pěkně vymleté, tmavá jeskyně je trochu strašidelná, ale jinak je tu klídek. Jen občas sem zabloudí nějaký ten nudista na lehátku

Fotogalerie k příspěvku: