Cestopis z jižní Kréty: Rodakino a Frangokastello

Rodakino a Frangokastello - (asi 30 km od Plakiasu)

Opět vyrážíme ráno, na skútru směr Frangokastello. Po cestě koukáme, kde by bylo pěkné koupání s co nejméně lidmi . Ve vesničce Rodakino se rozhodneme sjet k moři a prozkoumat pobřeží. Už je nám teplo a tak to zapíchnem ve stínu na menší pláži. Pláž je s velikými oblázky, ale dno v moři je písčité a jen pomalu klesá, takže s plaváním musíme dál od břehu.

Po poledni sedáme na vyhřátého skútra a pokračujeme k benátské pevnosti Frangokastello. Cestou se "předháníme" s motorkářem na poněkud lepším stroji a přátelsky se navzájem zdravíme. Projíždíme uzkými vesničkami, prudkými zatáčkami a taky přes pěkný most.                     

Konečně jsme u cíle. Vidíme pevnost Frangokastello, ale zastavujeme jen na chvíli. Jsme zvědaví, jak to vypadá ještě dál. Je to tady trochu jako v poušti, pobřeží je velká vyprahlá rovina za kterou se zvedají hory. Chvíli ještě teda drandíme, ale sluníčko pálí opravdu fest. U malé osamělé taverny to vzdáváme, na návrat k pevnosti nemáme sílu. Musíme se jít osvěžit do moře. Na pláži není ani malinkatej stín, jen uschlé stromy. Naštěstí je jeden ulomenej, takže zapojujem fantazii a budujem příbytek se skromným stínem...hurráá.  

Náš úspěšný stavitelský výtvor pak zapíjíme vychlazeným "mytošem" (pivo Mythos) v blízké taverně. Měli tam i výborný řecký salát.

Fotogalerie k příspěvku: