První dny na Zélandu

Po příletu na Zéland jsme se v Aucklandu ubytovali v Backpackeru u nějakých Indů. Zrovna zařizovali další prostory : dům v ulici, pár metrů od backpackeru. To se hodilo, protože nás přiletělo 9, takže bysme se asi všichni nevešli. 1. den tam nebylo nic, jenom koberce a "kuchyňka". 2. den zapli teplou vodu a přinesli křesla, gauče a jídelní stůl. 3. den přinesli postele, lednici, mikrovlnku a topinkovač. Večer potom radiátory, protože byla strašná zima. Všechno studený a mokrý. Taky nám moc nefungovalo splachování a máme tu šváby, ale pohoda.

Jinak sháníme auto, nic moc, všechno to stojí kolem 2-3 tisíc. Prej auto, které stojí v červnu 500 stojí teď 2500 a v prosinci bude nejdražší. Všichni kupujou dodávky. My máme vyhlídnutý osobák od nějakých anglánu, ale nechali jsme si udělat legal check a vyšlo najevo, že neudělal poslední technickou. Tak to necháme zítra zkontrolovat v servisu. Později jsme se dověděli, že kupovat auto v Aucklandu je nesmysl. Oni spoléhaj na to, že člověk přiletí na Zéland a neví nic. Ale po nějaké době zjistíte, že na venkově se dá auto koupit daleko levněji.
 
Až bude auto, chceme vyrazit za teplem na sever. Prozatím jsem si zařídil IRD číslo kvůli daním a koupil jsem si kartu do telefonu.
 
Po dlouhém shánění máme nakonec auta 2 - Nisana a Mitsubischi Mirage. Teda ta naše trojčlenná skupina, která se trhla od ostatních, protože shánět práci v 9 lidech nemá moc šancí na úspěch. Ostatní nakoupili dodávky. Nisana jsme nechali v Aucklandu, ještě se bude hodit a v Mirage jezdíme. Domluvili jsme se, že vyrazíme na sever za teplem. Nevíme kam, prostě na sever.
Ostatní měli ještě problémy s autama a nebo nějaké zařizování, tak jsme jeli napřed, jako že na ně někde počkáme a dáme si vědět, což se teda nakonec nekonalo. Vyrazili jsme asi v šest odpoledne a dojeli jsme do Orewa. Tam jsme dali nocleh v autě (všichni 3 v jednom autě :-).
 
Ráno jsme pokračovali na sever, cestou jsme se stavili u nějakých vodopádů a odpoledne jsme dojeli do Whangarei. Dali jsme sprchu a holení v infocentru a že najdeme net. Smůla, net stojí 6 NZD (asi 80 kč). Jinak mi to přijde, že tu internet vůbec neznaj. Prošli jsme celý centrum a kavárny zavřené, navíc ani známka po internetu. Fakt buranov největší.
Fotogalerie k příspěvku:

Komentáře

Obrázek uživatele Soukee
6 NZD je dneska asi stovka, ne?
Obrázek uživatele mildhouse
Dneska jo, tehdy to bylo cca 80Kč.
Obrázek uživatele Soukee
No a jak je to dlouho?
Obrázek uživatele mildhouse
říjen 2008