Francie a zámky

Francie byla jasnou volbou na prodloužený víkend. Co jiného si přát než strávit krásné 4 dny v Paříži a také navštívit zámky na Loiře. Francii a její krásy jsem navštívila na podzim.

 

Každý kdo přijede do Paříže chce hned vidět „Eifellovku“ , že jste blízko poznáte snadno, všude jsou autobusy s turisty. Nijak to ale nekazí krásnou atmosféru, kterou určitě každý pocítí v přítomnosti této ohromné památky. Jakmile jsem se ale přiblížila blíž, byla jsem lehce zklamaná. Zblízka se tváří jen jako železná konstrukce. Ten den foukal silnější vítr, poprchávalo a bylo zataženo. Nic z toho mě ale nezastavilo, a těch 700 schodů do druhého patra jsem vyšla. Doporučuji všem aby si schody vyšli. Po cestě jsou fotky z výstavby věže a krásný výhled. Většina lidí se dostane jen do druhého patra. Do třetího se lze dostat pouze výtahem a za docela vysoký příplatek.

Eiffelovu věž jsem měla možnost vidět i večer. To je teprve nádhera. Věž je osvícena několika světýlky které mění barvu a i různě blikají. Nezapomenutelný zážitek, teprve večer jsem pochopila proč vlastně v lidech tolik zanechá.

 

 

Podle mě je nejkrásnější stavbou v Paříži určitě katedrála Notre Dame, která zaujme nejen svou velikostí ale i svým příběhem "Chrám Matky Boží v Paříži".

 

 

Krásný dojem zanechá i Georges Pompidou,cetrum moderního umění, ulice La Defanse (moderní čtvrť) nebo ulice Chanselise z které je krásný výhled z velkého vítězného oblouku.

 

 

Ulicí Moulin Rouge se dostanete k typickému červenému mlýnu ale i k Montmartre.

 

 

Jedním z nejnavštěvovanějším místem je Versailles. Patří k největším barokním zámkům. Musíte ale počítat s velkým počtem cizinců a tedy i s delší frontou u vstupu. :-/ Kolem zámku jsou kasárna a menší uličky.

 

 

Pro milovníky zámků doporučuji si udělat delší výlet na zámky na Loiře, kde je toho mnoho k vidění. Například Amboise, obrovský zámek Chambord nebo romantický zámeček královen Chenonceau.

 

 

Na Paříži je krásné, že při každé cestě objevíte něco nového a krásného. Překrásné ulice, historické budovy a nebo jiná zajímavá místa. Určitě se sem jednou vrátím.

Klíčová slova:

Fotogalerie k příspěvku: