Deníček z cesty na Bali a okolní ostrovy: 16. den - 13. 3. 2008 (Bali, Sanur)

(vložen jen text pro nedočkavce, fotky doplním později :o))

(Majda): Dneska se budeme zase válet :o) Chceme zůstat v Sanuru a tady se nic jiného snad ani nedá. Je tady strašnej klid a v deset večer už všude zavírají a personál restaurací zívá. Jsou zvyklí na starší turisty. Jiní tady ani skoro nejsou. Mladí tady zastaví jen na den dva, protože je to odsud kousek na letiště a komu připadá Kúta hlučná nebo špinavá, utíká sem.

Starší si tady naopak zaplatí na delší dobu luxusní hotel na pláži a jsou spokojení. Jinak Bali je velmi dobrá lokalita pro důchodce ze západní Evropy. Za 1 Euro tady dostanou skoro 14 000 Rupií, takže za 30 Euro noc v luxusním hotelu v poho pořídí. Levnější ubytování mají do 10 Euro. Obyčejné jídlo i s pitím pořídí do 2 Euro. Vlastně i lepší jídlo. Podle jednoho Holanďana, kterého jsme potkali v Amedu, jsou 2 měsíce v Indonésii super. I s manželkou tráví měsíc na Lomboku a měsíc na Bali. Doma vypnou topení, stravují se tady za nižší ceny a dokonce zdravěji a ještě ušetří. Doufáme, že důchod budeme trávit podobně. Vybereme levnou lokalitu, příjemný hotel a tradá do tepla :o)

Celé dopoledne jsme se váleli na pláži, pak jsme dali v jedné z luxusnějších restaurací výbornou polévku s nudlema a vepřovými grilovanými plátky (30 Kč), velká mista, která vydá za hlavní chod, k tomu pivčo, fruit juice (14 Kč) a vrátili jsme se zase na pláž. Po Gili ostrovech se nám pláže na Bali nelíbí, jsme zhýčkaní. Na severu jsou pláže černé, na východu jsou černé a smíšené (trochu světlejší) a tady na jihu jsou světlé. Ale né bílé a taky je tady odliv, řasy, nečistoty....kdybychom nebyli na Gili, tak by nám Sanur připadal asi hezký, což nám potvrdil jeden český pár, který tu prý je už 2 týdny a z celého Bali se jim tato pláž líbí nejvíc. Dokonce jsme si pohrávali s myšlenkou vrátit se s Malenovými na pár dní na Gili. Byla jsem ale přehlasována :o)

Na večer jsme chystali nákupy v Kútě, tak jsme s Jančou šly zkusit bankomat. První nám dal jen 1 000 000 Rp každé a druhý dal každé 1 500 000 Rp. Musel nám vždy asistovat Péťa. My jsme vždycky zpanikařily a já třeba stiskla volbu "fast cash", aby to bylo rychle hotové, ono mi to vyplivlo 200 000 Rp a nazdar :o) Takže teď víme, že transaction je lepší volba a saving account taktéž. Ono je to ale v každém bankomatu stejně trochu jiné a každý nám dá jinou částku, ale nikdy ne tak vysokou, jak chceme. Asi pro výběr v zahraničí máme jiné limity, než jsme zvyklé v Čechách. Malina má embosovanou kartu, Visu, takže ta může platit i v obchodech. My s naší čipovkou Maestro musíme bojovat :o) Večer proběhly nákupní orgie v Kútě, oba pánové byli úžasní a tolerantní a mají můj obdiv a zadostiučiněním pro ně byla mexická restaurace TJ's, kam jsme je po nákupech vzali. Nacpali jsme si břicha a vydali se k domovu. Řidič i auto nám byli sympatičtí, tak jsme se rovnou dohodli na pronájmu na další den (9 - 16/17 hod.) za 300 000 Rp.

Klíčová slova:

Fotogalerie k příspěvku: