Plánovat letní dovolenou už můžete i nyní

 Zimní měsíce jsou konečně u konce a většina z nás už usilovně přemýšlí, kam se v průběhu letních měsíců podívají na dovolenku. Do července a srpna je sice času dost, ale není důvod marnit čas. Naplánujete-li si průběh dovolené s předstihem, alespoň se budete mít na co těšit. Jsou-li vaše finanční možnosti omezené, zřejmě si budete muset nechat na exotické destinace zajít chuť - i tak se ovšem nabízí řešení, díky kterému se podíváte k moři za cenu, kterou stojí méně atraktivní dovolená někde na přehradě. Vyberte si dovolenou v Chorvatsku, kde si užijete pobyt na sluníčku, koupání a jiné aktivity, které jsou se zájezdem k moři neodmyslitelně spojeny. Severobalkánská země toho má opravdu hodně co nabídnout a našinci ji považují za nejlepší levnou dovolenou vůbec.

 

Lákadlem bývají hlavně úžasné přírodní scenérie. Země na severu Balkánského poloostrova se může pochlubit nejen průzračnou mořskou hladinou, ale také mnoha udržovanými národními parky a mnoha prastarými památkami. Vypravte se třeba do Splitu nebo jiného starobylého města, nebo na některý z nepříliš vzdálených ostrovů a nasajte skvělou atmosféru, která je typická pouze pro tuto oblast. Zdejší obyvatelé bývají opravdu přátelští a rádi vás nasměrují na všechna atraktivní místa. Jestli se však stále nemůžete rozhodnout, kde se v rámci zájezdu usadit, vsaďte na severně poloostrov Istrie. Poloostrov Istrie je jednou z nejpopulárnějších lokalit vůbec a nachází se zde největší počet apartmánů.

 

A jaké je v Chorvatsku počasí? Klima v Chorvatsku se vyznačuje dlouhým létem a zatímco na severu panuje mírné kontinentální klima, na jihu narazíte na podnebí teplejší a středomořské. Ať už ovšem zamíříte na jakékoliv místo, každopádně můžete počítat s opravdu příjemnými teplotami a minimálním množstvím srážek. Poměrně příjemné jsou také první podzimní měsíce, během kterých se na pevninu uvolňuje teplo, které se v průběhu letních měsíců nakumulovalo ve vodě. Ceny apartmánů na sklonku léta navíc klesají na absolutní minimum.

 

Fotogalerie k příspěvku: