Netradiční chorvatské destinace vás okouzlí svou krásou

Chorvatsko je od počátku prázdnin právoplatným členem Evropské unie. Tato skutečnost ještě více posílila pozici cestovního ruchu a přilákala mnohonásobně více turistů, než v minulých letech. Pokud stále váháte, kam vyrazit na letní dovolenou, vsaďte na tuto oblíbenou a velmi populární destinaci, která vás překvapí nejen okouzlující přírodou a blankytně modrým mořem, velkou výhodu je možno spatřovat také v cenové dostupnosti a blízkosti. Kam v Chorvatsku vyrazit tak, abyste si dovolenou doopravdy užili? Rádi vám nabídneme pár netradičních tipů.

Ubytování pro milovníky přírodních krás a historie

Pokud každoročně jezdíte do turisticky vyhledávaných lokalit, jako je například Podgora, Baška voda nebo Makarská a letos si chcete užít dovolenou v klidu a pohodě, vsaďte na méně známé destinace. Hledáte-li klidnější místo k prázdninovému odpočinku a levnější ubytování, Biograd na moru je jasnou volbou. V Biogradu se nachází překrásný přístav a spousta historických památek z 11. století.

Dovolená v netradiční chorvatské destinaci

Že vás polehávání na pláži a podřimování ve stínu voňavých borovic příliš neláká? Rádi cestujete a chcete objevovat netradiční chorvatské krásy? Udělejte si přestávku a využijte výhodné ubytování v okolí Splitu, který se může stát výchozím bodem a zároveň rozcestníkem pro vaše další putování.

Nechat se před odjezdem očkovat?

Stále častěji se turisté ptají, zda existuje nějaké povinné očkování před cestou do Chorvatska. V tomto ohledu žádné zásady ani nařízení nepaltí. Ještě než vyrazíte, nezapomeňte však zkontrolovat svůj očkovací průkaz, ve kterém by mělo být zaznamenáno datum posledního provedeného očkování proti tetanu. Pokud plánujete vysokohorskou turistiku nebo delší pobyty v přírodě, vybavte se pro jistotu očkováním proti vzteklině. Nehoda totiž není náhoda a vaše dovolená by mohla v případě takovéto nepříjemnost nabrat na nebezpečných obrátkách.

Fotogalerie k příspěvku: