Překrásná Kréta aneb 5 míst, která stojí za to navštívit

Řecký ostrov Kréta patří u nás k těm nejoblíbenějším turistickým destinacím a každoročně láká tisíce turistů za poznáním a zábavou. K největšímu řeckému ostrovu a zároveň pátému největšímu ostrovu v celém Středozemním moři se vážou mnohé starořecké mýty a pověsti, což z něj činí naprosto unikátní destinaci na dovolenou. V tomto článku Vám představíme pět zajímavých míst, která by měl každý turista na Krétě navštívit.

 

Za historií do paláce Knóssos

Poblíž hlavního města Kréty Heraklionu leží jedna z nejznámějších archeologických památek na ostrově. Jedná se o rozsáhlý palác Knóssos, který je považován za správní centrum Mínojské civilizace. Předností paláce je zejména jeho rozloha čítající bezmála tisíc místností propojených nesčetnými chodbami, přičemž nutno podotknout, že mnohé z původní architektury včetně nástěnných maleb zůstalo perfektně zachováno.

 

Archeologické muzem Heraklion

Pokud budete pobývat v hlavním městě Heraklionu, určitě neopomeňte návštěvu zdejšího archeologického muzea. Toto muzem nabízí rozsáhlou sbírku archeologických nálezů, včetně šperků, nádob, fresek, sošek a destiček, a to z různých epoch tohoto ostrova.

 

Za odpočinkem na pláž Elafonisi

V západní části Kréty leží zcela unikátní přírodní útvar, který propojuje ostrov Kréta s ostrůvkem Elafonisi. Toto propojení je představováno malebnou pláží, která se vyrovná i těm nejkrásnějším plážím v Karibiku. Specifikum pláže Elafonisi je, že zde hloubka moře činí nanejvýš několik desítek centimetrů a je to tedy ideálním místem na koupání pro rodiny s malými dětmi.

 

Národní park Samaria

Název Samaria nese jeden z nejkrásnějších kaňonů na Krétě, který se nachází ve stejnojmeném národním parku přibližně 45 kilometrů od města Chania. Tento kaňon je pro veřejnost přístupný zpravidla od května do konce října, přičemž každý znalý cestovatel Vám jistě potvrdí, že se jedná o nádhernou podívanou.

 

Malebné město Chania

Město Chania leží na severozápadním pobřeží Kréty, přičemž do roku 1972 se jednalo o hlavní město ostrova. Chania je též často nazýváno Benátkami východu, a ikdyž se jedná o druhé nejlidnatější město ostrova, unikátní architektura spolu s malebnými uličkami a výhledem na hory z něj činí ideální místo na dovolenou.

 

Tip na závěr

Ikdyž je Kréta bezpečnou a zcela evropskou destinací, vždy před cestou dbejte na sjednání vhodného cestovního pojištění. Kvalitní cestovní pojistka Vás zajistí pro případ náhlé nemoci, úrazu, či například ztráty zavazadel.

Klíčová slova:

Fotogalerie k příspěvku: