Pražský pokerový šampionát

Na začátku adventu se do pražského hotelu Hilton sjedou nejlepší hráči pokeru na světě. Mezi 7. a 17. prosincem se tam totiž bude konat pražský turnaj prestižního pokerové turné PokerStars European Poker Tour, organizované největší virtuální pokerovou hernou na světě, PokerStars.com, která má přes 50 milionů uživatelů a je k dispozici i v kompletní české lokalizaci.

PokerStars European Poker Tour (známé pod zkratkou EPT) se bude odehrávat už po jedenácté. Od dob, kdy se na prvním turnaji v Barceloně v roce 2004 sešlo něco málo přes dvě stě hráčů, se turnaj několikanásobně rozrostl; dnes se ho každý rok účastní kolem tisíce pokerových nadšenců (jak profesionálů, který pro poker žijí, tak amatérů) a turnaje se odehrávají hned v několika evropských metropolích – kromě Prahy například ještě v Londýně, Deauville, Monte Carlu a již zmiňované Barceloně. V rámci akce se odehraje přes čtyřicet jednotlivých turnajů, kterých se mimo jiné pravidelně účastní i přední hráči z České republiky.

Letošní EPT bude zakončeno v monackém Monte Carlu, vloni však desátá sezóna končila hlavním turnajem v Praze. Po celodenním urputném klání osmi finalistů si tehdy hlavní výhru v hodnotě 725 000 euro odnesl Němec Julian Track. Jako druhý skončil Řek Georgios Sotiropoulos, pomyslný bronz pak získal Brit Stephen Chidwick.

Pražský turnaj letošního EPT se bude konat v hotelu Hilton, respektive v jeho hotelovém kasinu, zaštítěném organizací Golden Prague Poker. Hotel, postavený v roce 1991 těsně vedle nábřeží, má jedenáct pater a jeho kasino bude PokerStars European Poker Tour hostit už posedmé. 

Hotel se nachází nedaleko centra města a k památkám a hlavním pražským klubům je to necelých patnáct minut chůze, popřípadě několik zastávek hromadnou dopravou. V Praze to žije jak přes den, tak v noci, a na své si přijdou jak milovníci památek, tak ti, kteří jdou spíše za zábavou. V kulisách překrásného města, kterému se nikoli pro nic za nic přezdívá „stověžaté“, se nachází na několik stovek muzeí, historických budov a architektonických památek. Když zapadne slunce, otvírají svá dveře řady divadel, koncertních síní, klubů a barů. Na každém druhém náměstí bývá trh nebo se tam odehrává festival, a ani akcí pod širým nebem není nedostatek. Praha je město, ve kterém je velice těžké se nudit.

Od Hiltonu je to několik kroků jak k památkám Starého Města a Hradčan, tak k nákupnímu víru a kavárnám slavných novoměstských pasáží. Několik zastávek tramvají stačí k dovezení k jednomu ze dvou největších městských parků – k majestátnímu Petřínu (odkud se dá příjemnou procházkou dojít na Pražský Hrad), nebo k bývalé královské oboře Stromovce. A na opačnou stranu pak leží Vítkov s památníkem a muzeem moderní historie, popřípadě i Žižkov s dochovanými typicky pražskými zákoutími a řadou hospod pro ty, co by rádi zabrousili i na místa, kam se turisté obvykle nedostanou.

V době, kdy se bude pražský turnaj Poker Stars European Poker Tour konat, povládne městu vánoční nálada a sněhem pokryté ulice budou plné vánočních trhů a provoněné svařeným vínem a vůní vánočního pečiva. Pražský advent je nezapomenutelný – a když se k tomu přidá i nejprestižnější turné pokerového světa, rozhodně bude na co se těšit. 

Klíčová slova:

Fotogalerie k příspěvku: