Napalubu.cz

Subscribe to zdroj Napalubu.cz
Aktualizace: 8 min 30 sek zpět

Boataround: Když potřebujete půjčit loď rychle a levně

19 Červen, 2019 - 13:02

Cestování lodí je skvělé. Ne, aktuálně nemáme na mysli velké zaoceánské lodě, i když i ty mají své osobité kouzlo. Výbornou volbou je půjčení si katamaránu, jachty, větších člunu nebo jakékoli jiné lodě. Vyrazíte na moře třeba podél břehů, pokud si netroufáte dál, a budete si užívat svobody, pohody a příjemné jízdy. Možná se vám zdá, že Čechům tato zábava až tolik nesedí, nicméně jste na velkém omylu. Každým rokem si půjčuje loď spousta lidí a všichni ví proč! Ne, nejde o nijak náročnou záležitost.

číst dál

Dovolená na lodi: Co navštívit během kotvení v nejznámějších přístavech?

8 Srpen, 2017 - 12:09

Rozhodli jste se letošní dovolenou strávit na palubě velké lodi ve společnosti dobrého jídla a pití, služeb na vysoké úrovni a nikdy nekončící zábavy? Chcete ale spojit příjemné s užitečným a během kotvení v evropských i vzdálenějších přístavech prozkoumat dominanty daného místa? Poradíme, jakým místům věnovat svůj čas i energii při plavbě Evropou, oceány, ale i Karibikem.

číst dál

Pozvánka na 4. ročník veletrhu BOAT EXPO

26 Listopad, 2014 - 13:48

Ve dnech 27. – 30. 11. 2014 se na Výstavišti Praha - Holešovice uskuteční 4. ročník veletrhu BOAT EXPO. Tento veletrh určený všem milovníkům lodí a vodních sportů poskytne novinky a současné moderní trendy v oblasti lodní techniky, vybavení, bezpečnosti a potápění.

číst dál

Kde sehnat prvotřídní jachtařské doplňky?

22 Květen, 2014 - 09:26

Na palubě jachet i dalších typů lodí jsou kromě lidského faktoru veledůležité zejména kvalitní materiály, které jsou zárukou bezpečné a bezproblémové plavby. V žádném případě tedy nepodceňujte jejich pravidelnou kontrolu a případnou výměnu.

číst dál

Greenline 48: hybridní jachta ze Slovinska

24 Únor, 2014 - 11:08

Hybridní auta jsou něco, co můžete na silnici potkat každý den. Ale kolikrát už jste potkali hybridní jachtu? Pokud se náhodou nevyskytujete často u pobřeží Slovinska, asi zatím málokdy. Představujeme vám lodě pro šetré boháče.

číst dál

Veletrh BOAT EXPO 2013

7 Říjen, 2013 - 10:31

Letošní, již 3. ročník veletrhu Boat Expo bude skutečným svátkem všech milovníků lodí a vodních sportů. Od 21. do 24. listopadu 2013 se uskuteční společně s veletrhem MODERNÍ RYBÁŘ a nově s veletrhem 4x4 DRIVE na Výstavišti v Holešovicích. K vidění bude spousta novinek domácí i zahraniční produkce a nebude chybět ani bohatý a atraktivní doprovodný program.

číst dál

V Americe přepravují zboží plachetnice

24 Září, 2013 - 10:16

Jak k sobě pasuje zemědělství a plachetnice? Příklady ze Spojených států naznačují, že poměrně dobře. Na řadě míst v zemi byste totiž narazili na staré zavodňovací kanály, které se napojují na říční síť. Místní zemědělci se teď pokoušejí spolu s několika památkáři a nadšenci zprovoznit historický systém „vodní infrastruktury“, která by umožňovala ekologickou přepravu ovoce a zeleniny ve vnitrozemí.

číst dál

Robotická vodoměrka přeplula Tichý oceán

19 Září, 2013 - 12:56

Společnost Liquid Robotics před rokem při pobřeží Kalifornie v tichosti spustila na vodu jednoduché zařízení, které mělo být vybaveno „autonomní pohonnou jednotkou“. Pochopitelně, bez nějakých bližších specifikací, tento projekt mediálně zapadl. Když se ale po roce totéž zařízení objevilo u Austrálie, začalo být kolem robotického průzkumníka typu Wave Glider rušno.

číst dál

Plachetnice jsou rychlejší než kontejnerové lodě

4 Září, 2013 - 10:50

Na programu dne je pokrok, a všeobecná snaha „být rychlejší“ ovládá prakticky všechna průmyslová odvětví. Kupodivu se tato poučka netýká námořní přepravy, konkrétně velkých transportních lodí. Převážejí sice v kontejnerech neuvěřitelné množství zboží naráz, ale jak podotýkají odborníci na přepravu, stále více se zpomalují. Jeden by si skoro vzpomněl na štíhlé a elegantní klipry, převážející mezi kontinenty náklad ekologicky, a s udivující rychlostí.

číst dál

Jachting na českých přehradách

14 Srpen, 2013 - 09:16

Přemýšlíte kam v ČR vyrazit na dovolenou na lodi nebo kde si můžete půjčit jachtu? Snad Vám pomůže náš článek, který přináší přehled 5 největších přehrad v ČR, na kterých je možné jachting provozovat.

číst dál

Kvalitní jachtařské doplňky jsou nutností

1 Srpen, 2013 - 08:36

Pokud sháníte prvotřídní doplňky pro jachty a další lodě, v současné době máte na výběr z velkého množství nejrůznějších výrobků. Zajímáte se o ocelové karabiny, lana nebo řetězy?

číst dál

Kvalitní jachtařské doplňky jsou nutností

1 Srpen, 2013 - 08:36

Pokud sháníte prvotřídní doplňky pro jachty a další lodě, v současné době máte na výběr z velkého množství nejrůznějších výrobků. Zajímáte se o ocelové karabiny, lana nebo řetězy?

číst dál

Lodě na vodě 2013 - mezinárodní svátek milovníků lodí, ale nově i karavanů

8 Duben, 2013 - 10:25

Podobně jako v Janově, Barceloně, Cannes, Helsinkách či Hamburku se i centrum Prahy promění na pět dnů v rozsáhlou marinu hostící lodě všech typů a velikostí. K vidění bude spousta novinek domácí i zahraniční produkce. Nebude chybět ani bohatý a atraktivní doprovodný program.

Přesvědčit se o tom můžete v druhé polovině dubna 2013 na Rašínově a Hořejším nábřeží, kde se otevře již 5. ročník výstavy LODĚ NA VODĚ nově společně s druhým ročníkem výstavy Karavany v Praze.

číst dál

Solární jachta Arcadia 85 Solar - plovoucí vila

27 Březen, 2013 - 09:56

Jachta Arcadia 85 dokonale vystihuje označení “plovoucí vila”. Luxusní loď navrhnul v roce 2009 Francesco Guida a postavila ji italská společnost Arcadia Yachts ve spolupráci s Edmiston & Company. Futuristický design podtrhují solární panely, které dokážou dobíjet baterie.

číst dál

Philippe Starck zabavil jachtu Steva Jobse

12 Leden, 2013 - 19:01

, šéf společnosti , věděl, že pokud zemře, své rodině zanechá jako součást dědictví i obrovskou jachtu navrženou dávným přítelem Philippem Starckem. Jenže Starck se s Jobsovými chtěl soudit o to kolik má vlastně dostat zaplaceno. Jachtu dokonce neváhal zabavit.

číst dál

Kam s lodí, když se zima a údržba zeptá?

11 Září, 2012 - 09:13

Když se léto se pomalu blíží ke svému konci, vyvstává otázka: Kam s ní? Jachta, plachetnice, loď či každé jiné plavidlo si zaslouží zimní přestávku spojenou s nezbytnou údržbou. Běžná kotviště však nenabízí dostatečný komfort pro nutné opravy a leckdy také zabezpečení není úplně dokonalé.

číst dál

Jak na průkaz vůdce malého plavidla?

12 Červenec, 2012 - 10:53

Pokud chcete brázdit české vodní cesty na lodi, lze tak učinit i bez jakéhokoli průkazu. Musíte se však připravit na řadu omezení plynoucích z nedostatečné odborné způsobilosti. „Bez papírů“ lze řídit loď s maximální hmotností 1000 kg, do 4 kW výkonu s plochou plachet menší než 12 m2. Na některých cestách jsou pravidla o něco benevolentnější a po krátkém teoretickém školení dosáhnete až na 20kW člun s maximální rychlostí 20 km/h. Pokud se však nechcete nechat omezovat, nezbyde než splnit zkoušky české Státní plavební správy a opatřit si průkaz vůdce malého plavidla.

číst dál

Závod Lipno Marathon s rekordní účastí

29 Květen, 2012 - 10:57

Tento víkend se na jihu Čech jel již 12. ročník závodu Lipno Marathon. Oficiální zahájení regaty proběhlo v budově nového kapitanátu, který byl při této příležitosti slavnostně otevřen. Ceremoniálu se ujal starosta obce a zkušený jachtař ing. Zdeněk Zídek a nová tvář této mariny David Křížek. Oba se pak museli rychle přesunout ke svým lodím a odjet na start, kde bylo připraveno rekordních 48 posádek, jak kajutových plachetnic, tak i rychlých katamaránů.

číst dál

Těsné souboje katamaránů v srdci Prahy

17 Duben, 2012 - 16:21

Na Vltavě mezi Palackého a železničním mostem, v samém srdci hlavního města Prahy, se konal již 4. ročník mezinárodní výstavy Lodě na vodě. V rámci této největší jachtařské události v České republice s pravidelnou návštěvností přes 10 tisíc účastníků, se opět konal závod extrémních katamaránů TORNADO.

číst dál

Recenze: Dovolená na jachtě – kniha pro úplné začátečníky

15 Duben, 2012 - 17:00

U příležitosti výstavy Lodě na vodě 2012, která proběhla v uplynulých několika dnech, jsme získali nejnovější přírůstek do rodiny knih o jachtingu nakladatelství IFP Publishing. Dovolená na jachtě, jak byl tento titul autorem – Jaroslavem Forštem pojmenován, obsahuje informace, které ocení především úplní začátečníci.

číst dál

Stránky