Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz
Nabídneme vám spoustu užitečných tipů na cestování a dovolenou. Přehledné a podrobné cestopisy. Informace o turistických destinací i neobjevených koutech světa.
Aktualizace: 18 min 53 sek zpět

Češi berou Řecko útokem

3 Červenec, 2020 - 15:02
Od 1. července se obnovilo letecké spojení mezi Prahou a Řeckem a podle dosavadního zájmu to vypadá, že Češi na možnost opětovně vycestovat do oblíbené destinace netrpělivě čekali. I když podle letiště se v současnosti do Řecka odbavuje i několik letů denně, cestovky hlásí na začátku července vyprodanou většinu letů do řeckých destinací.

Giganti doby ledové sídlí na Lipně

3 Červenec, 2020 - 10:09
Vrátit se zpátky do minulosti o deset tisíc let a vidět pravěká zvířata v životních velikostech mohou nyní návštěvníci Lipenska. V Černé v Pošumaví je otevřena výstava s názvem Giganti doby ledové.

Karimatka vás udrží v teple a komfortu. Jak vybrat tu správnou?

3 Červenec, 2020 - 08:26
Pokud už jste si na letošní dovolenou v přírodě vybrali stan i spacák, potřebujete ještě karimatku, abyste byli nejen v teple, ale i se dobře vyspali. Stan vás totiž chrání před deštěm a větrem, spacák udržuje v teple z vrchní části a z boku, ale ze spodu potřebujete mít karimatku, která vzduch a izolační materiál kompenzuje a udržuje vás v komfortu a teple. Odborník na outdoor Vítek Hruška radí, jak vybrat tu správnou.

Slovinsko zpřísňuje opatření na hranicích, Češi už pro něj nejsou bezpeční

3 Červenec, 2020 - 05:30
Slovinsko zpřísňuje hraniční režim, oznámil ve čtvrtek mluvčí vlády Jelko Kacin. Sousední Chorvatsko, ale také Českou republiku či Francii přesunuli Slovinci ze zeleného seznamu epidemiologicky bezpečných zemí na žlutý seznam méně bezpečných států.

V Botswaně záhadně vymírají sloni. Ve velkém a děsivým tempem

2 Červenec, 2020 - 15:19
V Botswaně řeší obrovský ekologický malér. Děsivým tempem nárazově vymírá populace tamějších slonů. Od počátku května do poloviny června bylo nalezeno 169 mrtvol a koster slonů. Co je však ještě více alarmující, je to, že za další necelé tři týdny se toto už tak dramatické číslo více než zdvojnásobilo. Botswana přišla za dva měsíce nejméně o 350 členů sloní populace.

Na Čechy mířící do Řecka čeká na letištích překvapení

2 Červenec, 2020 - 12:21
Cestování po Evropě je toto léto poněkud specifické. Navzdory tomu, že spojení mezi Českem a Řeckem má aktuálně probíhat bez omezení, při příletu do Řecka mnohé Čechy překvapí namátkové testy na nákazu covidem-19. A ač jde o namátkové testování, redaktor Novinek po příletu na Krétu popisuje, že byla testována zhruba půlka pasažérů letadla aerolinek Travel Service.

Kus Divokého západu. Na druhé straně světa prodávají westernové městečko

2 Červenec, 2020 - 09:07
Milovníci westernů mají jedinečnou příležitost. Na Novém Zélandu se aktuálně prodává replika městečka jako vystřiženého z Divokého západu. Nechybí v něm salón, banka ani hotel. Kompletní nemovitost vyjde na 7,5 milionu dolarů (178 milionů korun) a nachází se daleko od velkých měst, píše server CNN.

Kebab za 1280 korun? Vítejte v Turecku po koronaviru

2 Červenec, 2020 - 07:25
Zatímco se v některých zemích pomalu začínají uvolňovat restrikce spojené s koronavirovou pandemií, začínají turisté plánovat letní dovolené. Jednou z destinací je i Turecko, které již otevřelo brány zahraničním turistům. Zdá se ale, že si za takovou dovolenou pořádně připlatí.

Ustála válku i železnou oponu. Nejstarší česká cestovní kancelář slaví 100 let

1 Červenec, 2020 - 15:01
Její kořeny sahají až k počátkům samostatného československého státu. Přečkala druhou světovou válku, období normalizace i porevoluční úpadek. Nadto otevřela Čechům obzory, o kterých se jim do té doby mnohdy ani nesnilo. Řeč je o nejstarší české cestovní kanceláři Čedok, která prvního července slaví stoleté výročí svého založení.

Prázdniny jsou tu. Jak cestovat do Chorvatska

1 Červenec, 2020 - 13:06
Každý rok se tisíce Čechů vydávají na letní dovolenou do Chorvatska. I letos navzdory pandemii koronaviru je opět možné vyrazit na riviéru.

Jelenům v japonské Naře absence turistů zlepšila zažívání

1 Červenec, 2020 - 10:48
Jeleni sika, kteří žijí v japonském městě Nara, sice kvůli chybějícím turistům za pandemie nemoci covid-19 přišli o svoji oblíbenou pochoutku, zato se jim zlepšilo zažívání. Byli totiž nuceni si začít vyhledávat přirozenou potravu, informoval na svých internetových stránkách britský The Guardian.

Jak vybrat správný spacák do přírody? Radí outdoorový specialista

1 Červenec, 2020 - 08:58
Pokud se letos chystáte strávit volný čas v přírodě pod stanem, budete potřebovat i správný spacák. Prodejci nabízí nepřeberné množství, ale vybrat ten správný, není jednoduché. Novinky vám společně s outdoorovým specialistou Vítkem Hruškou poradí.

Habáni byli skvělí keramici i vinaři. Věnuje se jim nové muzeum

30 Červen, 2020 - 20:31
Habánský sklep ve Vacenovicích odkrývá odkaz novokřtěnců na jižní Moravě. Představuje jejich osud, zvyklosti i výrobky, které po nich v obci zůstaly.

Moravské kraje vydají společného průvodce o pivovarech

30 Červen, 2020 - 15:42
Čtyři moravské kraje včetně Jihomoravského vytvoří společného Pivního průvodce Moravy a Slezska. Cílem je představit velké i malé pivovary na území moravských krajů, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Jihomoravského kraje Monika Brindzáková. Náklady budou 200 tisíc korun. Brožura vznikne letos.

V Šanghaji dokončili největší planetárium světa. Otevřít by mělo příští rok

30 Červen, 2020 - 13:48
Čínská megapole Šanghaj se může pyšnit novou stavbou. Ve městě bylo dokončeno planetárium, které je tím největším na světě. Zabírá plochu 39 tisíc metrů čtverečních, což je podle Daily Mailu zhruba polovina rozlohy pařížského Louvru. Instituce zasvěcená astronomii má otevřít v příštím roce.

Na pražské letiště se od léta vrací padesátka linek, včetně dvou dálkových

30 Červen, 2020 - 11:50
Pražské letiště bude od prvního července zase o krok blíže běžnému provozu. Od léta se na něj vrací množství pravidelných linek, včetně dvou dálkových do katarského Dauhá a Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Během léta jsou ohlášeny i zcela nové spoje, například do Pafosu na Kypru nebo slovenských Košic.

Žďárské vrchy mají novou vstupní bránu do oblasti

30 Červen, 2020 - 08:47
Chráněná krajinná oblast (CHKO) Žďárské vrchy má od čtvrtka 25. června novou oficiální vstupní bránu. Podrobné informace o celém území budou individuálním turistům stejně jako školám poskytovat v Domě přírody ve vesničce Krátká u Sněžného na Žďársku. Do této služby nastoupí zrekonstruovaný statek 1. července.

Smetanova vyhlídka u Vltavy se uzavřela, majitel ji oplotil

29 Červen, 2020 - 14:58
Smetanova vyhlídka u Krňan, která turistům nabízela výhled na jeden z vltavských meandrů, je od minulého týdne nepřístupná. Majitel pozemku ji nechal oplotit, podle všeho kvůli davům často nevychovaných návštěvníků. Na Facebooku o tom informoval Klub českých turistů, který uvažuje, že zruší celý značený úsek mezi Třebsínem a Jablonnou.

Letošní dovolená pod stanem? Outdoorový specialista radí, jak vybrat ten správný

29 Červen, 2020 - 13:20
Češi se vrací ke kořenům a na místo exotických dovolených čím dál častěji tráví dovolenou v Česku ve stanech nebo chatkách. Popularita kempování roste už osm let v řadě. Navíc kvůli koronavirové epidemii a strachu ze zahraniční dovolené, zůstane doma mnohem více lidí. Proto je dobré se do přírody řádně připravit.

Singapore Airlines jsou podle cestovatelů nejlepší aerolinky

29 Červen, 2020 - 11:28
Singapurské aerolinie jsou těmi nejlepšími na světě. Obsadily první příčku v cenách Travellers‘ Choice vyhlašovaných portálem TripAdvisor. Na dalších místech jsou Qatar Airways, EVA Air, Emirates či Japan Airlines. Nejlepší leteckou společností v Evropě je nízkonákladový dopravce Jet2.com, z velkých aerolinek Virgin Atlantic.

Stránky