Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz
Nabídneme vám spoustu užitečných tipů na cestování a dovolenou. Přehledné a podrobné cestopisy. Informace o turistických destinací i neobjevených koutech světa.
Aktualizace: 27 min 20 sek zpět

I přes oteplení se o víkendu vleky rozjedou

2 Prosinec, 2021 - 17:21
Déšť a teploty nad nulou, které vystřídaly sněžení na začátku týdne, ohrožují začátek zimní sezony na horách v Česku. Přesto se řada areálů rozhodla i díky umělému zasněžování o víkendu rozjet vleky pro první milovníky sjezdových tratí.

Spojené arabské emiráty slaví 50 let od založení

2 Prosinec, 2021 - 15:03
Přesně před 50 lety, tedy 2. prosince 1971, vznikly Spojené arabské emiráty. V zemi se proto ve čtvrtek chystají velkolepé oslavy takzvaného Zlatého jubilea. V plánu jsou například divadelní performance nebo ohňostroje, lidé dostali také několik dní volna z práce.

Žena se rozběhla po letištní ploše, chtěla zastavit letadlo. Měla krizi, uvedla policie

2 Prosinec, 2021 - 13:05
Na letišti v Los Angeles museli v pondělí zadržet ženu, která se rozběhla přes asfaltový povrch k letadlu a máváním se ho pokoušela zastavit. Ostraze podle svědků chvíli trvalo, než na cestující zareagovala, letištní policie se proti tomu však ohradila. Podle ní žena prožívala duševní krizi.

Nejdražší město na světě je Tel Aviv, Praze patří 79. příčka

2 Prosinec, 2021 - 11:10
Nejdražším městem na světě je izraelská metropole Tel Aviv, jež vystřídala trojici Paříž, Hongkong a Curych, které se o první příčku dělily loni. Francouzské hlavní město je nově druhé, spolu se Singapurem.

Klínovec se otevře s novinkami

2 Prosinec, 2021 - 09:03
Jeden z největších lyžařských areálů v republice, Skiareál Klínovec v centrální části Krušných hor, zahajuje v sobotu sezonu. Před ní navíc připravil pro lyžaře řadu novinek, které se dotýkají zejména večerního lyžování.

Brno je druhým nejlepším městem v Evropě na výlet

1 Prosinec, 2021 - 14:40
Brno je druhým nejlepším evropským městem na výlet. Alespoň tak to vidí redakce mezinárodního magazínu Time Out, která mu přiřkla stříbrnou příčku mezi 16 metropolemi starého kontinentu. Časopis vyzdvihuje zejména tamní gastronomickou scénu a bary nebo prostory Káznice, kde se konají kulturní akce.

Vše je jinak. Italské skiareály nakonec testy uznávají

1 Prosinec, 2021 - 12:18
Italská vláda v minulém týdnu oznámila, že značně omezí neočkované osoby na volnočasových aktivitách. Pro vstup do restaurací, kin a podobně už nebude od pondělí stačit test a původně se mělo omezení vztahovat i na skiareály. Nakonec je ale vše jinak a testy jsou i podle informací na stránkách českého ministerstva zahraničí k lyžování dostačující.

Chystá se další turistická expedice k Titaniku. Lístek vyjde na miliony korun

1 Prosinec, 2021 - 10:19
Příští rok v létě spatří další zájemci z řad veřejnosti nejslavnější lodní vrak historie. Společnost OceanGate Expeditions totiž chystá další sérii expedic k Titaniku, kterých se mohou zúčastnit i běžní lidé. Tedy v případě, že mají přebytečných 250 tisíc dolarů (5,6 milionu korun) na zaplacení lístku.

Od Kachního kamene k podzemnímu sídlu pidimužů na Komorní hůrce, naší nejmladší sopce

1 Prosinec, 2021 - 08:02
Odpočinková zóna a parkový areál Krajinka pod barokními hradbami chebského hradu je východiskem k nenáročnému výletu do nedalekých Františkových Lázní. Do Krajinky vejdete mohutnou Písečnou branou, rozlehlý areál je zejména pro děti a mládež ideálním místem k vybití energie. Nám starším udělá radost dostatek laviček.

Opilou ženu museli v letadle spoutat stahovacími páskami

30 Listopad, 2021 - 15:20
Posádka Spirit Airlines musela zpacifikovat jednu z cestujících. Viditelně opilá žena se totiž v průběhu letu začala projevovat agresivně a napadla dvě členky personálu. Jednu udeřila a druhou tahala za vlasy. Nakonec skončila spoutaná plastovými stahovacími páskami.

UNWTO: Turistika v EU se díky očkování a certifikátům zotavila rychleji

30 Listopad, 2021 - 13:04
Používání covidových certifikátů a postup v očkování proti covidu-19 přispěly k tom, že turistika se v Evropské unii zotavila ve třetím čtvrtletí rychleji než v jiných částech světa. Ve své zprávě to uvádí Světová turistická organizace (UNWTO).

Na francouzských sjezdovkách stačí negativní testy. Platí ale jen jeden den

30 Listopad, 2021 - 11:32
Začátek lyžařské sezony se v Alpách značně zkomplikoval. Rakousko vyhlásilo minulý týden kompletní lockdown, v Itálii začnou na sjezdovkách od 6. prosince akceptovat pouze očkování či prodělání nemoci a Švýcarsko vstup podmiňuje karanténou. Ve Francii je situace zatím nejmírnější, země uznává i negativní testy, jejich platnost se však značně zkrátila.

FOTO: Mramorové jeskyně v Chile skutečně dostojí svému jménu

30 Listopad, 2021 - 09:10
Jejich stáří se odhaduje na více než šest tisíc let. Úchvatné Mramorové jeskyně v Chile jsou pozoruhodným přírodním úkazem, který zcela dostojí svému jménu. Na žíhané skalní klenbě se navíc odráží ještě tyrkysová voda ledovcového jezera General Carrera, celé místo tak působí nanejvýš mysticky.

Pernštejnský zámek od víkendu voní vánočně

29 Listopad, 2021 - 13:28
Vánoční atmosféra na zámku Pardubice zavoněla už o uplynulém víkendu. Na velkém nádvoří se rozzářil vánoční strom a na návštěvníky čekaly fotokoutky v podobě historických vánočních pohlednic. Program je nachystán i v průběhu prosince, vlivem epidemiologických opatření byl však nuceně zeštíhlen.

V maledivském resortu si pro večeři musíte sjet na laně

29 Listopad, 2021 - 11:46
Maledivské resorty jsou často ztělesněním luxusu a unikátních zážitků. Nyní se jeden z hotelů rozhodl posunout zase o kus dál stolování, a tak představil zipline dráhu, po které si návštěvníci dojedou na večeři. Podle všeho jde o první takovou kombinaci na světě, uvádí s odkazem na resort server Travel and Leisure.

Svatá Hora v Příbrami je nejen místem zázraků

29 Listopad, 2021 - 09:13
Nad hornickým městem Příbram, na zalesněném kopci, se jako brána do nebe otevírá Svatá Hora. Schody, co mají stejný počet jako dny v roce, dechberoucí zdobené ambity, krásné historické prostory a božský klid. To vše, a nejen to, Svatá Hora nabízí. Toto barokní poutní místo láká návštěvníky v každém ročním období.

Jizerskohorské bučiny, česká příroda poprvé na seznamu UNESCO

28 Listopad, 2021 - 14:07
Národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny se letos v létě jako první česká přírodní památka stala součástí seznamu Světového dědictví UNESCO. Prošli jsme turisticky nejatraktivnější část pod vrcholem Špičák (724 m n. m.) nad obcí Oldřichov v Hájích, ležící asi deset kilometrů severně od Liberce.

Zvonice svatého Mikuláše, pražský barokní unikát i pozorovatelna StB

27 Listopad, 2021 - 11:02
Vypravili jsme se do zvonice, která přiléhá ke kostelu svatého Mikuláše na pražském Malostranském náměstí. Zjistili jsme, jak těžký život měl místní hlásný, jakou roli věž sehrála během Pražského povstání na konci druhé světové války nebo jak zde za minulého režimu fungovala pozorovatelna Státní bezpečnosti. Pojďme dovnitř.

Ženu zatkli na letišti. Neměla roušku a chtěla udeřit cestujícího

26 Listopad, 2021 - 13:31
V poutech odcházela z letiště v Las Vegas jedna z cestujících. Údajně se odmítla řídit pravidly, která nařizují nosit roušky, a také se chystala udeřit dalšího člověka. Policie ženu z vazby krátce po zatčení propustila.

V Egyptě otevřeli tři tisíce let starou poutní cestu. Spojuje proslulé chrámy

26 Listopad, 2021 - 11:27
V Egyptě ve čtvrtek odhalili další zrekonstruovanou památku. Je jí tři tisíce let stará poutní cesta, která v minulosti spojovala Luxorský chrám a Karnak. Má se za to, že takzvanou Promenádu sfing využívali poutníci proudící mezi svatostánky, v nichž uctívali svá božstva. Otevírací ceremoniál doprovodil velkolepý kostýmovaný průvod.

Stránky