Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz
Nabídneme vám spoustu užitečných tipů na cestování a dovolenou. Přehledné a podrobné cestopisy. Informace o turistických destinací i neobjevených koutech světa.
Aktualizace: 29 min 3 sek zpět

Nejhezčí rozhledny v ČR nabízí dechberoucí výhledy. Z některých dohlédnete až na Alpy

4 hodiny 38 min zpět
Vrcholky hor, zalesněné kopce, třpytící se řeky, široká pole i malebná městečka a vesničky. Krásy přírody se dají poznávat mnoha způsoby - oblíbeným je vystoupat na vrchol rozhledny, ze které budete mít své okolí jako na dlani. Přinášíme tipy na výlety za našimi nejlepšími rozhlednami, seřazené podle jednotlivých krajů. Inspirovat se tak můžete napříč republikou či jen v rámci vašeho kraje.

Dubaj má jako první město na Blízkém východě michelinské restaurace

8 hodin 45 min zpět
Dubaj se může pyšnit novým unikátem. Stala se prvním městem Blízkého východu s restauracemi oceněnými michelinskými hvězdičkami. Celkem jich je jedenáct — devět podniků dostalo po jedné hvězdě a zbylé dva mají hvězdy dvě.

Nová vyhlídka na Cornštejně nabízí jiný úhel pohledu

10 hodin 5 min zpět
Začátek prázdnin nabídne místním i návštěvníkům Znojemska možnost vypravit se na zříceninu hradu Cornštejn. Památka na skalnaté šíji obklopené vodami Vranovské přehrady má za sebou opravy a archeologický výzkum.

Zlověstná námořnická pověra proměnila drobný přístav v umělecké dílo

12 hodin 29 min zpět
Horta je nejvýznamnějším přístavem Azorských ostrovů. Kromě toho jde o čtvrtou nejfrekventovanější jachtařskou marinu na světě. Pro běžného návštěvníka je zajímavá především řadou barevných maleb, které zdobí nábřežní chodníky a zdi. Zanechávají je tu posádky lodí — podle pověry by jim jinak hrozilo, že se při plavbě ztratí nebo dostanou do potíží.

Krkonošská klasika: hřebenovkou ke Sněžným jámám a pak k vodopádům v Labském dole

15 hodin 1 min zpět
Je to klasika, která nikdy neomrzí. Zvláště když se vzornou spoluprací připojí počasí a nad hlavami turistů napne blankytnou klenbu, z níž se k zemi snáší palba zlatých paprsků... Před námi je cesta po krkonošských hřebenech okolo Dívčích a Mužských kamenů a poté táhlý sestup do Labského dolu.

Zájem o letní dovolené je enormní. Nabídka last minute bude omezená

28 Červen, 2022 - 14:47
Češi se po dvou letech pandemie utrhli ze řetězu a ve velkém nakupují letní dovolené. Vyplývá to z vyjádření největších tuzemských cestovních kanceláří, podle nichž prodeje v posledních týdnech kulminují. Kvůli tomu bude poměrně omezená nabídka last minute zájezdů. CK proto klientům doporučují s koupí neotálet na poslední chvíli.

Budějovicko láká turisty na tradici i novinky

28 Červen, 2022 - 13:19
Na Českobudějovicku přibývá turistů, kteří zde tráví i více času. V posledních třech letech se jejich pobyt prodloužil o jeden den, zůstávají většinou na prodloužené víkendy, více než tři dny. Právo o tom informovala Jana Píchová z Jihočeské centrály cestovního ruchu s tím, že za nárůstem je především řada akcí, které se zaměřují na tradici i novinky.

Hotel bez jediné zdi stojí přímo u benzínky. Noc přesto vyjde na tisíce korun

28 Červen, 2022 - 11:31
Nemá jedinou zeď a kromě postele a nočních stolků nedisponuje ani žádným nábytkem. Přesto hosté za jednu noc zaplatí 325 švýcarských franků, tedy takřka osm tisíc korun. Řeč je o novém projektu bratří Riklinových, kteří jeden ze svých „hotelových pokojů“ poprvé umístili na nepříliš pitoreskní místo, a to hned vedle benzínky.

FOTO: Růžové jezero vypadá toxicky, barvu mu však dávají řasy

28 Červen, 2022 - 09:08
Na světě existuje jen několik jezer, která se mohou pyšnit růžovou barvou. Jedno z nich, Sasyk-Sivaš, se nachází na Krymu a s rozlohou 75,3 kilometru čtverečního je největším na poloostrově. Podmanivý, leč lehce toxicky vypadající odstín mu dodávají unikátní řasy Dunaliella salina. Více informací najdete v popiscích u fotek.

Ničivé bombardování Rotterdamu z města vytvořilo metropoli mrakodrapů

27 Červen, 2022 - 15:20
V květnu 1940 byl nizozemský Rotterdam prakticky srovnán se zemí německou Luftwaffe. Na město nalétávaly německé bombardéry v několika vlnách a rozpoutaly nevídané ohnivé peklo.

Za močení do moře budou ve Španělsku padat pokuty

27 Červen, 2022 - 11:18
Pokuta ve výši až 18 tisíc korun čeká na ty, kteří budou ve španělském městě Vigo močit do moře. Rozhodla o tom tamní radnice s tím, že ulevování si na veřejnosti, kam bezesporu spadá i moře či pláž, je bráno jako přestupek a porušování hygienických předpisů.

Bulharské Slunečné pobřeží nabízí naprostý klid i nekončící party

27 Červen, 2022 - 09:16
Slunečné pobřeží v Bulharsku nabízí skoro vše, co si turista může přát. Na přibližně sedmi kilometrech písečných pláží v zátoce lemované hotely, restauracemi, bary, lunaparky i akvaparky panuje pravá dovolenková nálada.

Severoitalská Brescia dostala v historii několikrát na frak

26 Červen, 2022 - 11:59
Metropole stejnojmenné provincie a hned po Miláně druhé největší město Lombardie to nemá lehké ani dnes. Stále totiž stojí ve stínu slavnějších měst, jako jsou Milán, Benátky či Verona. Ale i Brescia má co nabídnout, a její klášterní komplex Santa Giulia byl dokonce zapsán na seznam UNESCO.

Orlická přehrada: Na hausbótu za klidem i památkami

25 Červen, 2022 - 10:31
Půjčit si v tuzemsku hausbót nebo menší obytnou loď už dneska není žádný problém, pokud si plavidlo rezervujete včas. Nekteré půjčovny totiž mívají v sezoně vyprodáno až několik měsíců dopředu. K řízení nepotřebujete „papíry“ ani žádné zvláštní schopnosti. S hausbótem jsme projeli čtyřiadvacetikilometrový úsek na vodní nádrži Orlík, na které si - s trochou nadsázky - s kormidlem poradí i dítě.

Sochaři vytvořili na Pustevnách sochy ohrožených zvířat z písku

24 Červen, 2022 - 18:02
Čtyři sochaři tvořili od pondělí až do pátku devět soch z písku na vrcholu Pusteven v Beskydech. Tématem letošního roku jsou silně ohrožené druhy. Návštěvníci vrcholu mohou nyní minimálně celé léto obdivovat orla, raka, vlka, sovu či bobry vytvořené z 90 tun písku.

Zájem Čechů nás těší, říká vedoucí německé turistické centrály Jan Pohaněl

24 Červen, 2022 - 15:39
Do Německa se po dvou letech pandemie vracejí zahraniční hosté. V rozhovoru pro Právo to uvedl vedoucí turistické centrály Jan Pohaněl. Dodal, že Čechy k sousedům táhne rozmanitá příroda, města s nevšední architekturou, ale i tradiční německá kuchyně. Letos navíc mohou využít speciální měsíční jízdenku na cestování veškerou místní a regionální dopravou.

Šest z jedenácti nejlepších měst pro život je v Evropě. Vede Vídeň

24 Červen, 2022 - 13:07
Vídeň je nejlepším místem pro život na světě. Vyplývá to z pravidelného žebříčku, který zveřejňuje společnost Economist Intelligence Unit (EIU). Společně s rakouským hlavním městem se v první desítce umístilo ještě dalších pět evropských metropolí, včetně Kodaně, Curychu či Amsterdamu.

Tajemný hrad Houska obestírají záhady. Údajně ukrývá i bránu do pekel

24 Červen, 2022 - 11:57
Tento tajemný hrad neleží v Karpatech, ale v Housecké vrchovině na Kokořínsku. To, že je prý kdesi na Housce brána do pekel, se říká odpradávna. Traduje se, že se v těchto místech děje cosi podivného, ba dokonce strašidelného. Vznik hradu je navíc je dodnes obestřen jednou velkou záhadou. Opravdu bychom se tu měli bát?

Australanka našla způsob, jak cestovat takřka zadarmo

24 Červen, 2022 - 09:15
Madolline Gourleyová z Austrálie si přivydělává jako profesionální chůvička domácích mazlíčků. A díky práci se jí daří cestovat takřka zadarmo; na ubytování ušetřila údajně už 28 tisíc australských dolarů, což je skoro 460 tisíc korun. O své know-how se podělila na blogu.

Měla to být největší výletní loď světa. Místo toho teď poputuje do šrotu

23 Červen, 2022 - 15:31
Nedokončená a nechtěná. Tato dvě slova asi nejlépe popisují osud výletní lodi Global Dream II, která měla po dokončení vozit na plavby po světě najednou více než devět tisíc pasažérů, a stát se tak v tomto ohledu společně se svou sesterskou lodí rekordní. Rozestavěná loď vyráběná na německém Baltu však na moře dle všeho nakonec nikdy nevypluje.

Stránky