Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz
Nabídneme vám spoustu užitečných tipů na cestování a dovolenou. Přehledné a podrobné cestopisy. Informace o turistických destinací i neobjevených koutech světa.
Aktualizace: 57 min 12 sek zpět

Restaurátoři se představí na hradě ve Šternberku

2 hodiny 56 min zpět
Ti, kdo se chtějí dozvědět něco o tom, jak se renovuje historický hradní mobiliář, si přijdou na své v sobotu na hradě ve Šternberku. Chystají tu komentované prohlídky s restaurátory.

Fidži se chce světu otevřít koncem roku. Má to však háček

5 hodin 5 min zpět
Tichomořské souostroví Fidži chce koncem letošního roku otevřít hranice turistům. Vstup bude mít však striktní pravidla. Kromě dokončeného očkování a potvrzení o negativním PCR testu se bude brát zřetel i na to, zda lidé přijíždějí z nerizikové země vedené na takzvaném zeleném seznamu. Jeho kritéria však nejsou aktuálně známá.

Vápencová romantika Solvayových lomů v srdci Českého krasu

7 hodin 12 min zpět
Cest k Solvayovým lomům je několik. Dá se ostře stoupat po naučné stezce ze Svatého Jana pod Skalou, zastavit se u dřevěného kříže na Skále, pokochat se vyhlídkou na klášter obklopený bílými vápencovými skalami a dál pokračovat k cíli.

Jezero Most láká návštěvníky čistou vodou

16 Září, 2021 - 15:54
Jezero Most, které vzniklo u stejnojmenného města zatopením lomu po těžbě uhlí, je rok po zpřístupnění jeho okolí vyhledávaným místem pro tisíce lidí. Čas zde tráví rekreanti, sportovci či rodiny s dětmi, na vodní ploše cvičí hasiči, potápěči i záchranáři. Palivový kombinát Ústí (PKÚ), který je správcem oblasti, plánuje její další rozvoj.

Havaj chce odstranit ikonickou atrakci. Turisté na ni chodí i přes zákaz vstupu

16 Září, 2021 - 13:34
Příští rok z havajského ostrova Oahu zřejmě zmizí jedna z jeho nejikoničtějších atrakcí. Úřady se chtějí nadobro zbavit stezky Haiku Stairs, jíž se přezdívá schodiště do nebe, kvůli vzrůstajícímu počtu lidí, kteří se zde zranili. Turisté mají přitom na chodníček vedoucím po hřebeni hory zakázaný vstup už od roku 1987.

Opravu Děviček zatím platí turisté

16 Září, 2021 - 11:18
Zarostlá zřícenina hradu Děvičky nad Pavlovem na Břeclavsku je minulostí. Zdi jsou zbavené náletových dřevin a u cimbuří se objevilo lešení. Mezi návštěvníky se proplétají dělníci, kteří do kopce vynášejí materiál na opravu.

Září jako nová. V Egyptě poprvé zpřístupnili hrobku faraona Džosera

16 Září, 2021 - 09:01
Vůbec poprvé se může veřejnost vypravit do hrobky egyptského panovníka Džosera. Labyrint chodeb vyzdobený tyrkysovými dlaždičkami, rytinami a hieroglyfy podstoupil během uplynulých 15 let kompletní rekonstrukci a září novotou. Faraonovo tělo by tu však návštěvníci hledali marně, ve skutečnosti bylo pohřbeno v přilehlé pyramidě.

Barokní ves Holašovice připomíná filmovou kulisu

15 Září, 2021 - 18:48
Půvabná jihočeská obec Holašovice vypadá jako filmová kulisa. Průčelí domů ve stylu selského baroka obklopuje v obdélníkovém půdorysu rozsáhlou náves s rybníčkem. Někteří zahraniční návštěvnici se nejprve domnívají, že se jedná o filmovou dekoraci, pak ale s překvapením zjistí, že domy jsou obývané a plně funkční.

Na Toulavu zvou stezky i památky

15 Září, 2021 - 15:53
Na výlet po památkách i stezkách láká i na podzim turistická oblast Toulava, která se rozkládá na půli cesty mezi Šumavou a Prahou. Vyhlášené jsou stezky podél a poblíž Lužnice nebo památky v Táboře, Milevsku či v Bechyni. Podzimní příroda je plná barev a zve na louky i do hlubokých lesů.

O zimní lyžařské zájezdy je zájem. Problémem bude omezená kapacita

15 Září, 2021 - 13:49
Loňská lyžařská sezona se v Evropě prakticky neuskutečnila a alpští vlekaři se tak upínají k letošku. Problémem však může být omezená kapacita sjezdovek související s opatřeními proti koronaviru. Cestovní kancelář Nev-Dama proto doporučuje, aby lidé s koupí zájezdu příliš neotáleli. Klienti Čedoku podle mluvčí vyčkávají na vývoj situace.

Zaplnit díry a praskliny. Stonehenge podstupuje velkou renovaci

15 Září, 2021 - 11:25
Stonehenge čekají během následujících dvou týdnů velké opravy. Pro nejslavnější kamenný kruh světa jde o první renovaci po více než 60 letech, vlivem působení přírodních živlů je třeba zacelit díry a praskliny, které se v blocích udělaly. Památka bude během restaurování běžně přístupná návštěvníkům.

Vietnam otevře hranice turistům. Začne s jedním ostrovem

15 Září, 2021 - 08:57
Vietnam začne od příštího měsíce s otevírám hranic. Po vzoru Thajska zpřístupní nejprve jediný ostrov, a to Phu Quoc u kambodžského pobřeží. Ke vstupu bude zapotřebí dokončené očkování i negativní PCR test na koronavirus. Země chce tímto způsobem alespoň trochu oživit zdecimovaný cestovní ruch.

Skvostný litomyšlský zámek zdobí na fasádě osm tisíc sgrafitových psaníček

14 Září, 2021 - 17:50
Tolik nádherných a citlivě opravených památek jako ve východočeské Litomyšli najdete u nás málokde. Na poměrně malém území je jich požehnaně, proto je město vyhlášeno památkou UNESCO. Že si toho místní váží, je vidět na každém kroku.

Trh v Súse je v důsledku pandemie menší, prodejci vítají Čechy už zdálky

14 Září, 2021 - 15:06
Na trhu v tuniském městě Súsa, které je oblíbenou rekreační oblastí, zůstaly některé obchody v důsledku pandemie zavřené. Trh je zhruba o třetinu menší a chybějí zahraniční turisté. V ulicích třetího největšího města Tuniska jich je oproti běžnému stavu asi o 75 procent méně a trhovci tam nyní vítají Čechy v jejich rodné řeči už zdálky, řekla Kateřina Dušková z Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch.

Cestující jásali, když posádka nechala vyvést z letadla pár bez roušek

14 Září, 2021 - 13:18
Americké aerolinky si připsaly další incident spojený s rouškami. Tentokrát musel letadlo společnosti JetBlue opustit pár cestujících poté, co si muž odmítal nasadit ústenku, hádal se s posádkou a pokřikoval vulgarismy. Ostatní pasažéři personál povzbuzovali, když dvojice opouštěla palubu.

Turisté předstírali, že jsou bezdomovci, aby mohli kempovat na promenádě

14 Září, 2021 - 10:07
Ušetřit za ubytování na letní dovolené se rozhodli někteří britští turisté. V letovisku Torquay na Anglické riviéře proto předstírali, že jsou bezdomovci, aby mohli zdarma kempovat na plážové promenádě. Některé místní obyvatele i radní tím však značně pobouřili, protože si prý užívají prázdniny na účet daňových poplatníků.

Pět míst, na kterých vám ztuhne krev v žilách

14 Září, 2021 - 08:13
Cestování je kouzelné v tom, že neexistují dva lidé, kteří by měli zcela totožné preference. Celkem početná je však již skupina lidí, které baví temná turistika. A nemusíte nutně cestovat po místech jaderných výbuchů a přírodních katastrof, aby vám při návštěvě nějakého toho místa přejela husí kůže po těle.

Hrad Svojanov oslavil tříjedničkové výročí

13 Září, 2021 - 15:31
Nekulaté, přesto magické výročí tento víkend oslavil hrad Svojanov na Svitavsku. Právě před 111 lety jej totiž od Antonína Františka Haasche zakoupilo královské věnné město Polička.

Opice na Bali bez turistů strádají, kradou jídlo u vesničanů

13 Září, 2021 - 13:24
Balijští makakové se v normálních dobách těší velké přízni turistů. Kvůli pandemii je však indonéský ostrov prakticky bez návštěvníků a opice tak nemají obvyklé množství jídla. Záležitost se proto rozhodly vzít do vlastních rukou a vydávají se na lup do přilehlé vesnice, kde kradou jídlo místním obyvatelům.

Po 104 dnech došla Češka pěšky do Istanbulu

13 Září, 2021 - 11:33
Přes 2025 kilometrů má v nohou dvaadvacetiletá studentka Nicolette Havlová, které se v neděli 12. září podařilo po 104 dnech dojít pěšky z Havířova až do tureckého Istanbulu. Na cestě si sáhla na dno svých sil, dokonce jednou musela cestu ze zdravotních důvodů na pár dnů přerušit, protože skončila v nemocnici. Nakonec ale svého cíle dosáhla.

Stránky