Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz
Nabídneme vám spoustu užitečných tipů na cestování a dovolenou. Přehledné a podrobné cestopisy. Informace o turistických destinací i neobjevených koutech světa.
Aktualizace: 19 min 37 sek zpět

Kynžvartský zámek získal prestižní ocenění Evropské dědictví

2 Duben, 2020 - 17:54
Metternichovský zámek Kynžvart, který spravuje Národní památkový ústav, obdržel prestižní ocenění Evropské dědictví. Klasicistní venkovské sídlo Mettternichů s rozsáhlými sbírkami a velkým parkem je národní kulturní památkou.

Kvůli slunečnému počasí uzavře policie o víkendu 30 turistických cílů v Libereckém kraji

2 Duben, 2020 - 16:20
Policisté v Libereckém kraji budou na základě nařízení krajského krizového štábu střežit od pátečního odpoledne přes celý víkend celkem 30 vytipovaných turistických cílů v regionu. Za pomoci strážníků městských a obecních policií k nim také uzavřou příjezdové cesty a možnosti parkování. O jaké lokality jde, nechce Liberecký kraj zveřejnit.

Přes poledne ani noha. Podívejte se, jak utichl život ve světových metropolích

2 Duben, 2020 - 15:01
Pandemie koronaviru ochromila prakticky celý svět. Z pulzujících metropolí se náhle stala města duchů. Ať už je to Řím, Paříž, Praha, Londýn, New York nebo San Francisco, život se z ulic přesunul do domů. Na záběrech agentury Reuters se můžete podívat, jak vypadají jindy rušná města v pravé poledne. A také na nějakou tu výjimku.

Velké americké aerolinky skončily kvůli pandemii s nápoji zdarma

2 Duben, 2020 - 11:40
Na nošení vlastního jídla si cestující velkých amerických aerolinek už zvykli. Nově si ale musejí přinést i vlastní nápoje, protože společnosti zavádějí kvůli pandemii koronaviru několik změn, aby alespoň částečně utlumily finanční ztráty, uvedl server CNN.

Značkaře nebrzdí koronavirus, ale kůrovec

2 Duben, 2020 - 09:22
Pravidelnou obnovu turistického značení by koronavirus ovlivnit neměl. Horší to bude s následky postupujícího kůrovce. „Z koronaviru obavy nejsou, do přírody se zatím může. A značkaři chodí ve dvou,“ uvedl předseda krajské značkařské komise Klubu českých turistů (KČT) z Vysočiny Martin Pesler.

Unikátní Kamenná slunce a jiné zajímavosti Českého středohoří

1 Duben, 2020 - 18:50
Nedaleko obce Hnojnice v Českém středohoří je malý bývalý lom. Ze silnice vedoucí z Libčevsi do Libochovic k němu vede úzká asfaltka. Lůmek je to nepatrný, spíš vypadá jako stržená stěna, leč je velmi významný.

Letištní personál připravil pro turisty mířící domů z Bali hudební překvapení

1 Duben, 2020 - 15:20
Britům Joelu Nantelovi a jeho přítelkyni Millie Sandyové překazil koronavirus tříměsíční cestu po jihovýchodní Asii. Na odlet z Bali, kde je vyzvedlo záchranné letadlo, přesto jen tak nezapomenou. Letištní personál jim totiž na rozloučenou zazpíval evergreen Stand By Me, uvedl server Daily Mail.

Skalní města se neotevřou

1 Duben, 2020 - 14:50
Sezona v Prachovských a Adršpašských skalách měla začít ve středu, ale vstup správci odložili na neurčito.

Britští policisté záměrně obarvili zatopený lom. Chodili k němu turisté

1 Duben, 2020 - 11:41
Ve Velké Británii by měli lidé kvůli koronaviru zůstat doma. Omezení volného pohybu ale někteří nedodržují, a když se zrovna udělá hezky, vyrazí na procházku – a nejsou jediní s takovým nápadem. Policisté z městečka Buxton se proto rozhodli zasáhnout a do přilehlého zatopeného lomu, jenž je oblíbenou atrakcí, nalili černou barvu, aby výletníky odradili, píše server NDTV.

Bezdomovce z australského Perthu přesunou do pětihvězdičkového hotelu

1 Duben, 2020 - 09:13
Minimálně na měsíc poskytne hotel Pan Pacific v australském Perthu přístřeší pro lidi bez domova. Vláda je tímto způsobem chce uchránit před koronavirem, kterému by byli v ulicích více vystaveni, uvedl server Daily Mail.

Projekt Česko-polská Hřebenovka pokračuje. Na řadě je rozhledna v Olešnici v Orlických horách

31 Březen, 2020 - 16:41
Výška 30 metrů, vyhlídková plošina 27,4 metru nad zemí, náklady téměř 5,377 milionu korun, dokončení v dubnu 2020. To jsou základní fakta k nové rozhledně, která bude brzy stát na Feistově kopci v Olešnici v Orlických horách.

Z Miami do LA za čtyři stovky. American Airlines nabídnou v době pandemie levné lety

31 Březen, 2020 - 13:39
Na směšně levné letenky se snaží nalákat zákazníky společnost American Airlines. Mezi Miami a Los Angeles je nabízí za 16 dolarů (necelých 400 korun), zpáteční pak vyjdou dvakrát dráž. Nabídka je platná během dubna a jde o pokus aerolinek zmírnit dopady koronaviru na byznys, píše server Independent.

Nebe se vyklidilo od letadel, ukazují data z radaru

31 Březen, 2020 - 12:08
Většina velkých aerolinek přestala létat kvůli koronaviru, nebo létá zcela minimálně. Data z portálu Flightradar ukazují, jak v posledních dnech došlo po celém světě ke snížení počtu letů. Například nad Itálií šly v pondělí kolem poledne zpozorovat jen čtyři vnitrostátní linky, uvedla agentura Reuters.

Pětihvězdičková izolace. Přečkejte pandemii v luxusu, láká švýcarský hotel

31 Březen, 2020 - 09:20
Soukromá posilovna, sauna, kuchyně, donáška jídla a jen minimum lidské interakce. Na to v období pandemie láká švýcarská ubytovací společnost Le Bijou, která v zemi disponuje celkem 42 luxusními byty. V nich mohou zájemci pohodlně strávit karanténu, uvedl server CNN.

Místa vyzařující pozitivní energii mohou některým lidem podat pomocnou ruku

30 Březen, 2020 - 17:34
Se skeptikem obvykle nic nepohne, proto nebude věřit teoriím o „nabíjecích” místech, kde citliví jedinci cítí toky pozitivní energie. Tu budeme potřebovat všichni, až se budeme vzpamatovávat z nynější pohromy. V Česku jsou podobných míst desítky, některé prý dokážou divy.

Pandemie zlepší život desítkám thajských slonů. Už nebudou vozit turisty

30 Březen, 2020 - 14:22
Pandemie koronaviru přinese zlepšení kvality života slonům žijícím v thajském Čiang Mai. Majitelka tamního parku Maesa Elephant Camp uvedla, že tuto dobu využije na změnu konceptu atrakce, a až se znovu otevře, bude moci 78 slonů chodit parkem zcela volně, píše CNN.

Nejslavnější přechod světa díky koronaviru dostal nový nátěr

30 Březen, 2020 - 11:36
Přechod ve slavné londýnské Abbey Road na aktuální situaci „vydělal“. Díky vylidněným ulicím dostala atrakce, kde kapela Beatles nafotila přebal jednoho ze svých alb, úplně nový nátěr, uvedl v pátek server CNN.

Památky jsou sice bez turistů, ale v čilém ruchu

30 Březen, 2020 - 09:28
Už nyní je jasné, že jihočeské památky kvůli koronaviru zahájí hlavní sezonu daleko později, než se plánovalo. Přesto na zámcích pokračují stavební i restaurátorské práce. Zámecké komnaty i zahrady se uklízí, někde dokonce zaměstnanci šijí roušky.

Žena procestovala svět. Kam přijela, tam stříhala vlasy

29 Březen, 2020 - 13:15
Je možná nejzcestovalejší kadeřnicí na světě. A kam 26letá Britka Jess Palfreyová přijela, tam vlasy také stříhala. Ať už to bylo pod Mount Everestem, ve Vatikánu nebo u Rudého moře, píše server Yahoo News.

Zámecký park v Opočně vznikl před dvěma staletími. Letos otevřel své brány dřív než obvykle

29 Březen, 2020 - 11:59
Přestože boj s koronavirem sílí na všech frontách, lákal teplý a slunečný víkend alespoň k malé procházce i v kraji pod Orlickými horami. Při dodržení všech nařízení se nabízela návštěva zámeckého parku v Opočně, který s ohledem na situaci otevřel mimořádně všechny své brány už 16. března.

Stránky