Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 52 min 17 sek zpět

Neposedná soška sv. Magdalény figuruje v pověsti o kostele téhož jména na Prachaticku

20 Červenec, 2018 - 15:26
Zhruba napůl cesty mezi Prachaticemi a Volary leží obec Zbytiny, odkud je to tři kilometry na návrší, kde stojí barokní kostelík sv. Máří Magdalény. Z okraje Volar se pak pěším turistům nabízí pětikilometrová trasa. Odměnou je nádherný výhled do kraje a klidné místo k posezení u barokní památky.

V maličkém Lesothu se ukrývá jeden z nejbizarnějších lyžařských resortů na světě

20 Červenec, 2018 - 13:04
Také jste při svém výběru zimního střediska nároční? Zvažujete mnoho faktorů, jako například cenu, celkovou délku sjezdovek a zázemí, které vám daná oblast může poskytnout? V jihoafrickém Lesothu je to o něco jednodušší. Nachází se tam totiž pouze jeden jediný lyžařský resort.

Hotely mají tajné pokoje, o nichž vám neříkají

20 Červenec, 2018 - 11:09
Nejsou v nabídkách rezervačních systémů, nemají označení, případně jsou tak dobře schované, že si jich běžný host vůbec nevšimne. Řeč je o tajných pokojích v luxusních hotelích celého světa.

Výjimečný výlet kolem meandru řeky: Na pár metrech najdete čtyři zříceniny

20 Červenec, 2018 - 08:51
Krásný meandr řeky, malebná příroda a jako bonus čtyři zříceniny hradů. Takový je jednodenní výlet na hranicích německých států Hesenko a Bádensko-Württembersko nedaleko proslulého historického města Heidelberg. Pro ty z vás, kteří své volno trávíte raději v přírodě než ve městě, je právě tento výlet skvělá volba.

Romantické místo se zříceninou, dějiště sabatů čarodějnic, přímo nad dálnicí

19 Červenec, 2018 - 15:47
Zvědavost řidičů na dálnici D 11 při exitu na Lysou nad Labem vzbuzuje kopec se zříceninou na vrcholu. Jedná se o Břístevskou hůru a pozůstatky barokní kaple Povýšení svatého Kříže.

V centru Mexico City můžete nahlédnout na aztécký chrám ukrytý v podzemí

19 Červenec, 2018 - 14:39
Úřady v hlavním mexickém městě Mexico City v nedávné době nainstalovaly na jednu z tamních rušných pěších zón speciální okno, přes které mohou lidé nahlédnout na starý aztécký chrám. Nadšenci historie mohou vstoupit také do podzemí, kde se svatyně, která byla podle odborníků postavena před více než 600 lety, nachází.

Tipy na víkend: Výlety po vinařských stezkách i za tajemstvím medu

19 Červenec, 2018 - 13:19
Předposlední červencový víkend je, co se týče akcí, velmi rozmanitý. V pražské botanické zahradě se můžete blíže seznámit se životem včel a jejich produkty, v mnoha městech se pak konají historické trhy. Kolem Mikulova se můžete vypravit na cyklistický nebo pěší výlet po vinařských stezkách, na své si ale přijdou i milovníci kultury.

Když je létání radost, a ne jen způsob dopravy. Toto jsou nejlepší aerolinky světa

19 Červenec, 2018 - 11:12
Je pro vás létání nutným zlem, potřebným k přemístění z bodu A do bodu B? Inu, možná jen létáte se špatnými aerolinkami. Britská konzultační společnost Skytrax už roky vyhlašuje cosi jako „Oscary leteckého průmyslu” a sestavuje žebříček těch nejlepších aerolinek světa. Možná vám právě nejnovější výsledky pomohou ve výběru dopravce na vaši příští dovolenou.

Kam o víkendu s dětmi: Udělejte se výlet do historie, dobuďte Měsíc

19 Červenec, 2018 - 09:22
Akce o nadcházejícím víkendu se ponesou víceméně v historickém duchu. Vyrazit můžete zejména po památkách, na hradech a zámcích se konají historické trhy. Přenést se můžete i do fantaskního světa, a to v bitvě o Ledeč nad Sázavou. Pokud dáváte přednost spíše vesmíru, navštivte v Praze akci Muzea Karla Zemana o dobyvatelích Měsíce.

Pražské letiště směřuje k dalšímu rekordu

18 Červenec, 2018 - 15:38
Letištěm Václava Havla Praha prošlo v prvním pololetí o 10 procent cestujících více než v loňském roce. Za prvních šest měsíců letiště odbavilo přes 7,46 miliónu cestujících. Oproti loňskému, už tak rekordnímu roku, jde o další významný nárůst.

Hluboká nad Vltavou chce vybudovat turistickou trasu pro vozíčkáře

18 Červenec, 2018 - 12:51
Hluboká nad Vltavou na Českobudějovicku chce vybudovat turistickou stezku pro vozíčkáře. Podle zástupců samosprávy tak bude jedním z prvních měst v Česku, kde takovou trasu připraví. Stezka povede z Hluboké nad Vltavou k Munickému rybníku a k zoologické zahradě Ohrada.

Hluboká na Vltavou chce vybudovat turistickou trasu pro vozíčkáře

18 Červenec, 2018 - 12:51
Hluboká nad Vltavou na Českobudějovicku chce vybudovat turistickou stezku pro vozíčkáře. Podle zástupců samosprávy tak bude jedním z prvních měst v Česku, kde takovou trasu připraví. Stezka povede z Hluboké nad Vltavou k Munickému rybníku a k zoologické zahradě Ohrada.

Toužíte se projet autem v pěti kilometrech nad mořem? V Indii máte možnost

18 Červenec, 2018 - 10:42
Horský průsmyk Kardung La, nacházející se v indickém státě Džammú a Kašmír, se tyčí v nadmořské výšce 5 359 metrů nad mořem. Ačkoliv jím nevede asfaltová cesta, na místo se pravidelně vydává množství zvědavých návštěvníků. Aby ne, vždyť se jedná o jeden z nejvýše položených silničních průsmyků na světě.

Z dřevěné rozhledny Bohdanka můžete dohlédnout až k Orlickým horám

18 Červenec, 2018 - 08:41
Dvaapadesátimetrová rozhledna je podle starosty obce Bohdaneč ve Středočeském kraji svou unikátní konstrukcí nejvyšší rozhlednou v České republice, ne-li v Evropě. Pokud překonáte 216 schodů, kruhový výhled vám při dobré viditelnosti odhalí nejen krásy bezprostředního okolí, lze také dohlédnout až na hřebeny Krkonoš a Orlických hor.

Bohumín má novou interaktivní naučnou stezku po červených cihlách

17 Červenec, 2018 - 20:34
Dvanáct novogotických objektů si mohou prohlédnout turisté, kteří se vydají po nové naučné stezce v Bohumíně. Ta mapuje nejzajímavější dochované stavby z režného zdiva na území města. Pokud si budou chtít lidé putování po památkách zpestřit, mohou se zapojit do hledání indicií a luštit tajenku.

Opočno v zrcadle času představuje nová muzejní expozice

17 Červenec, 2018 - 17:50
Dům čp. 55 v Opočně, který pamatuje polovinu života města, se nachází v krásné, historicky cenné lokalitě, v bezprostředním sousedství zvonice a Mariánského kostelíku. Jistě i to přispělo k rozhodnutí vytvořit v něm stálou muzejní expozici, jež dostala název Opočno v zrcadle času.

Hrad Hartenberg a jeho hradní páni

17 Červenec, 2018 - 15:40
Ruinu hradu Hartenberg koupil Bedřich Loos v roce 1997. Dnes tu žije i s partnerkou Martinou a jejich synem. Pro malého Ondru je život na hradě už samozřejmostí. Narodil se tu. Během dvaceti let, co Bedřich Loos na hradě hospodaří, se místo neuvěřitelně proměnilo.

Přes 60 procent Čechů chce na dovolené připojení k internetu

17 Červenec, 2018 - 13:02
Více než 60 procent lidí si nedovede představit své volno bez možnosti připojit se k internetu a být online. V případě zahraničního zájezdu požaduje bezplatnou wi-fi 71 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu.

Turisté kradli v Osvětimi cihly. Chtěli si je odvézt jako suvenýr

17 Červenec, 2018 - 11:39
Ojedinělý suvenýr si chtěli z bývalého koncentračního tábora v Osvětimi přivézt dva maďarští turisté. V tamní márnici vydloubávali cihly, aby si je nechali jako památku na svůj výlet. Jejich počínání si ale všimli další návštěvníci, kteří ihned upozornili ostrahu, píše britský server Daily Mail.

Řemeslo japonských lovkyň perel vymírá. Scházejí učednice

17 Červenec, 2018 - 09:07
Mieko Kitaiová se noří z mořských vln, mává velkou mušlí a lapá po dechu: „Konečně ušeň!“ volá tato sedmdesátnice, která loví plody moře tak, že na dlouhou dobu zadrží dech.

Stránky