Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 3 min 1 sek zpět

Kam o víkendu s dětmi: Poznejte velikonoční zvyky i lidová řemesla

3 hodiny 16 min zpět
Na víkend je připraven bohatý velikonoční program. Na různých místech po České republice se můžete seznámit s lidovými zvyky, uplést si pomlázky, ozdobit kraslice a ochutnat tradiční velikonoční dobroty. Mnoho z těchto akcí také doprovodí ukázka lidových řemesel. Zajímavostí pak může být stloukání másla nebo výroba sýru.

Tulipány jsou nejen Nizozemsko, ale i Indie. Tamní zahrada je největší v Asii

4 hodiny 58 min zpět
Když se řekne tulipán, většina lidí si ho neodmyslitelně spojí s Nizozemskem. Na pestrobarevné jarní květiny ale láká turisty i Indie. Tamní zahrada Indira Gándhí Memorial Tulip Garden, která je největší svého druhu v Asii, se už pomalu začíná připravovat na příliv návštěvníků. Ročně v ní kvete kolem 1,25 miliónu květin, píše agentura Reuters.

Tipy na víkend: Ochutnejte dobroty z domova i ze světa

7 hodin 25 min zpět
Akce na nadcházející víkend se ponesou především ve velikonočním duchu. Na nejrůznější jarmarky a trhy můžete vyrazit třeba do Příbrami, Spáleného Poříčí nebo Chebu. Pokud vás bude ovšem lákat něco více gastronomického, navštivte pražský Street food festival, jenž nabídne nejrůznější světové kuchyně, nebo vyrazte na Moravu degustovat slivovici.

New York loni navštívilo rekordních téměř 63 miliónů turistů

9 hodin 33 min zpět
Počet návštěvníků New Yorku se loni zvýšil již poosmé za sebou. Do americké metropole přijelo rekordních téměř 63 miliónů turistů. „Dveře města zůstávají světu otevřené,” oznámil v úterý jeho starosta Bill de Blasio a zároveň si pochvaloval, že město přilákalo rekordní počet návštěvníků navzdory politice Bílého domu.

Křížová hora v Jiřetíně pod Jedlovou opět láká poutníky i turisty

21 Březen, 2018 - 16:13
Jednotlivá zastavení a kapli na Křížové hoře v Jiřetíně pod Jedlovou opravila obec, která plánuje na kopci vytvořit naučnou stezku. Celá křížová cesta má nyní šanci stát se Památkou roku 2017.

Severní Korea prý obnoví kvůli turistům propagandistická hromadná cvičení

21 Březen, 2018 - 14:24
Severní Korea letos zřejmě obnoví hromadná synchronizovaná cvičení, která diktátorský režim dříve využíval k vlastní propagandě. Informovaly o tom zahraniční cestovní kanceláře, které v KLDR působí. Podle britského listu The Daily Telegraph se tak sankcemi izolovaný Pchjongjang snaží zvýšit příjmy z cestovního ruchu.

Půvabná renesanční Třeboň se vylíhla z nepůvabné trhové osady Witingau

21 Březen, 2018 - 11:55
Třeboňský kapr je pojem, zrovna jako pivo Regent nebo léčebné slatinné lázně. Nebýt asijských šrámů na své renesanční kráse, byla by městem téměř rožmbersky dokonalým. Ale bohužel trhovci se nasoukali i do památkových zón. Petr Vok by zíral. Původně se osada jmenovala Wittingau – Vítkův luh.

Vandráci jsou zpátky v Praze: Révai se na motorce málem zabil, Lišku bodnul štír

21 Březen, 2018 - 10:10
České trio dobrodruhů, Vandráci Vagamundos, je po třech měsících zpátky ve své domovině. Herci Pavel Liška, Jan Révai a režisér Hynek Bernard procestovali Střední Ameriku na vlastní pěst, aniž by věděli, co je čeká. Za sebou mají neuvěřitelné zážitky, ve kterých šlo mnohdy o život.

Rezervace Ol Pejeta: tam, kde žil nosorožec Súdán

21 Březen, 2018 - 08:39
V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul Súdán, poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého. O samotné rezervaci toho bylo však doposud napsáno jen poměrně málo. Pokud jste přemýšleli, kde Súdán prožil poslední roky svého života, pokusíme se vám toto místo přiblížit.

Hrad Trosky bude lákat na únikovou hru, průvodcem bude robot

20 Březen, 2018 - 16:04
Hrad Trosky v Českém ráji bude v této sezoně lákat na únikovou hru nazvanou Čertova mřížka. Roli průvodce po šifrovaných stezkách a místech bude zastávat robot Čenda. Hra bude spuštěna zřejmě už během května, informoval kastelán Lubomír Martínek mladší.

Andorra se z daňového ráje stala rájem lyžařů

20 Březen, 2018 - 13:22
Andorra, vzdálená od velkých alpských zimních středisek, s úspěchem investovala do zimních sportů, které se staly pilířem její ekonomiky. Největší lyžařské středisko v Pyrenejích přitahuje lyžaře z celé Evropy. O tomto malém knížectví se v zahraničí přitom většinou hovoří v souvislosti s obchodem s nezdaněným alkoholem a cigaretami nebo jako o dřívějším daňovém ráji. Informuje o tom agentura AFP.

Hrad Veveří na Brněnsku nabídne několik novinek

20 Březen, 2018 - 11:11
Hrad Veveří na Brněnsku, který se tyčí od středověku nad řekou Svratkou, chystá pro návštěvníky několik novinek. Opravená a vytapetovaná je další místnost. A podle kastelánky Lenky Florkové se chystají i nové výstavy.

Ryanair koupí aerolinky Nikiho Laudy

20 Březen, 2018 - 10:48
Největší evropské nízkonákladové aerolinky Ryanair koupí podíl až 75 procent v nové letecké společnosti Laudamotion bývalého slavného závodníka F1 Nikiho Laudy, informoval v úterý německý tisk. Laudamotion koupily zkrachovalé Niki Airline, které sám Lauda zakládal v roce 2003.

Vandráci dovandrovali

20 Březen, 2018 - 09:05
Každý příběh jednou končí. A ty cestovatelské jakbysmet. Novinky monitorovaly celou cestu Střední Amerikou v podání Vandráků Vagamundos, která se nachýlila do absolutního závěru. V době vydání tohoto článku totiž trio českých dobrodruhů už nesedí na motorkách, ale v letadle. O jejich příletu do Prahy se u nás také dočtete, ale nyní si užijte poslední část cestopisu v podání Honzy Révaie alias Dona Juana.

Napoleonův syn Orlík se na svůj zámek v Zákupech nikdy nepodíval

19 Březen, 2018 - 18:20
Zákupy jsou spojovány především s Habsburky. Před nimi tu hospodařili vévodové Sasko-Lauenburští, před nimi Berkové… Zámek je ale spojován i se jménem jediného legitimního syna císaře Francie Napoleona Bonaparte Napoleona Františka Josefa Karla Bonaparte, zvaného Orlík.

Sezónní linka do Filadelfie Čechům otevírá brány do USA i jihoamerických destinací

19 Březen, 2018 - 14:16
Největší světové aerolinky American Airlines (AA) létají do 350 destinací v 50 zemích. Od května bude novým přírůstkem do portfolia linka mezi Filadelfií a českou metropolí. Čechům se tak od jara otevře rychlejší cesta do mnoha amerických měst a nová alternativa pro putování do Jižní Ameriky či Karibiku.

V Thórově studni mizí voda z Pacifiku. Přezdívá se jí brána do pekla

19 Březen, 2018 - 11:37
Leží při západním pobřeží USA, ale nese jméno po vikingském bohu hromu. Thórova studna v Oregonu je jednou z nejznámějších přírodních památek amerického státu. Jáma na okraji moře vypadá, jako by neustále pohlcovala vodu z Pacifiku - možná právě kvůli zdánlivé bezednosti se jí přezdívá brána do pekel.

Rakouský Mariazell: Poutníci, ale také lyžaři

19 Březen, 2018 - 09:03
Strávit zimní dovolenou v některém z hotýlků městečka Mariazell nemusí být vůbec špatný nápad. V okolí najdete tři skiareály (Bürgealpe, Gemeindealpe, Annaberg), jež spojuje jeden skipas.

Hrůzostrašné pověsti dávají plzeňskému kostelu a přilehlému hřbitovu tajemný nádech

18 Březen, 2018 - 13:18
Kostel Všech svatých v plzeňské části Roudná je zvláštní dominantou s bohatou historií. Samozřejmě nechybí ani pověsti, při jejichž čtení běhá mráz po zádech.

Nejhustěji obydlený ostrov na světě je v Karibiku. Ve 115 domech žije 500 lidí

18 Březen, 2018 - 11:07
Karibský ostrůvek Santa Cruz del Islote sotva přesahuje velikost fotbalového hřiště. Přesto je nejhustěji obydleným ostrovem na světě. Ale kromě 115 domů, v nichž žije kolem 500 lidí, byste tu prakticky nic nenašli. Nemají tu elektrické vedení, tekoucí vodu, dokonce ani hřbitov, nejezdí tu auta ani motorky. Přesto se zdá, že zdejším obyvatelům prakticky nic nechybí. Žijí také obklopeni úchvatnými korálovými útesy.

Stránky