Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz
Nabídneme vám spoustu užitečných tipů na cestování a dovolenou. Přehledné a podrobné cestopisy. Informace o turistických destinací i neobjevených koutech světa.
Aktualizace: 6 min 33 sek zpět

Obnova Zámeckého kopce omezila přístup na zámek v Náchodě

6 hodin 33 min zpět
Náchodský zámeček vršku kulatého je velmi známý lidový popěvek. Vršek kulatý byl po dlouhá desetiletí porostlý keři šeříku, které postupně vytlačovaly a zastiňovaly stromy. Kořeny narušovaly svah a ten se pomalu stával nestabilní, proto Národní památkový úřad, pod který zámek spadá, přistoupil k jeho rozsáhlé regeneraci.

Everest jako nové ohnisku koronaviru? V základním táboře přibývá případů

8 hodin 28 min zpět
Jen měsíc po otevření Mount Everestu zahraničním lezcům přibývá v základním táboře případů koronaviru. Tamní správci uvedli, že mají informace o takřka dvaceti potvrzených nákazách, řada návštěvníků navíc vykazuje symptomy covidu. Vzrůstají tak obavy, že by se ze základního tábora mohlo stát případné nové ohnisko.

Pózoval na selfie a zřítil se z útesu. Stáli při něm všichni svatí

10 hodin 13 min zpět
Případů, kdy turisté zahynuli při pózování na selfie snímky, je již nepočítaně. Ani to však neodrazuje lidi od toho, aby při pořizování vlastních snímků nezdravě riskovali. Osmadvacetiletý muž ve Velké Británii měl štěstí v neštěstí. Zřítil se ze čtyřicetimetrové výšky, život mu však zachránilo to, že spadl do zhruba metr hluboké vody.

Itálie opětovně přivítá turisty od poloviny května

11 hodin 34 min zpět
Zahraniční návštěvníci budou moci do Itálie opětovně zavítat od poloviny května. Oznámil to premiér Mario Draghi a doplnil, že země zavede vlastní očkovací zelený pas ještě předtím, než vznikne jednotný pod záštitou Evropské unie. Zatím však nejsou známé další podmínky pro vstup.

FOTO: Keňské národní parky při západu slunce

14 hodin 1 min zpět
Je takřka neoddiskutovatelné, že safari patří k hlavním lákadlům drtivé většiny zemí v Africe. V Keni se mohou turisté za pozorováním zvířat vypravit například do národního parku Amboseli či přírodní rezervace Masai Mara. I běžně lákavá podívaná se stává ještě větším zážitkem při západu slunce nad savanou.

Zájemci mohou přispět na opravu největších tuzemských varhan adopcí píšťal

4 Květen, 2021 - 15:29
Adopcí píšťal podle vlastního výběru mohou zájemci přispět na opravu vzácných Englerových varhan z olomouckého kostela svatého Mořice. Varhany, které jsou největším hudebním nástrojem svého druhu v Česku a řadí se mezi nejmohutnější varhany v celé střední Evropě, tvoří 7884 píšťal. Do náročné opravy se varhanáři pustili na konci loňského roku.

V Madridu se poprvé od začátku pandemie konaly býčí zápasy

4 Květen, 2021 - 12:03
Do Madridu se v neděli vrátily býčí zápasy za přítomnosti diváků. Stalo se tak vůbec poprvé od začátku pandemie, píše agentura AP. Kapacita arény Las Ventas byla nicméně snížena na 40 procent, což znamená, že se události zúčastnilo kolem šesti tisíc lidí. Kritici akce nicméně uvedli, že umožnit její konání za stále nepříznivé epidemické situace je ukázkou nedostatečného respektu.

Nové lákadlo Mostecka? Území po těžbě se promění v lesopark

4 Květen, 2021 - 09:51
Naučný park, sportoviště a přírodní koridor, to vše bude spojovat nový lesopark, který ponese jméno po někdejším ministrovi životního prostředí Ivanu Dejmalovi. Vybudován bude na území po těžbě uhlí mezi Mariánskými Radčicemi a Lomem na Mostecku.

Na šumavský Kůstrý za dávnými záhadami

4 Květen, 2021 - 08:05
Jedna z dominant Strašínska, dosahující nadmořské výšky přes 800 metrů, poskytuje nejen překrásný výhled do vnitrozemí. V minulosti pravděpodobně sehrála významnou úlohu v životě tehdejších lidí.

Na otevřené památky už dorazili v předstihu turisté

3 Květen, 2021 - 15:41
Otevřeno, ale jen tam, kde jsou možné prohlídky bez průvodců. Tento režim začal na většině památek platit od 3. května, prakticky však až o den později, protože v pondělí bývá zavřeno.

Do Portugalska přijelo kvůli pandemii o 92 procent méně hostů ze zahraničí

3 Květen, 2021 - 13:24
Do Portugalska přijelo kvůli pandemickým omezením od ledna do března meziročně o 92 procent méně hostů ze zahraničí. V prvním čtvrtletí se jich v tamních hotelech ubytovalo jen zhruba 160 tisíc, uvedl portugalský statistický úřad (INE).

Chtěli vytvořit nejhorší ubytování na světě. Na kraj útesu dali koberec a matraci

3 Květen, 2021 - 10:27
Vytvořit nejlepší či nejluxusnější ubytování je cílem mnoha hotelů. Tři přátelé z Velké Británie se ale rozhodli udělat pravý opak a jako vtípek vymysleli podle svých slov to nejhorší přespání na světě. Spočívalo v tom, že na kraj útesu u anglické přírodní památky Durdle Door umístili koberec, matraci a jednu skříňku. A překvapivě měli docela úspěch.

Chvojenský kostel oplývá nejen pozitivní energií, ale i zcela ojedinělými freskami

3 Květen, 2021 - 08:50
Z oken konopišťského sídla měl velmi zbožný následník trůnu arcivévoda František Ferdinand d’Este (1863-1914) výhled na kostel svatých Filipa a Jakuba ve Chvojně. Svatostánek se mu zalíbil tak, že tu plánoval rodinnou hrobku.

Obří skluzavka i zipline na palubě. Příští rok vypluje nová největší výletní loď světa

2 Květen, 2021 - 10:44
Takřka sedm tisíc hostů pojme budoucí největší výletní loď světa, až bude v příštím roce uvedena do provozu. Plavidlo Wonder of the Seas společnosti Royal Caribbean, dlouhé 362 metrů a široké 64 metrů, je aktuálně konstruováno ve Francii, domovským přístavem mu však bude Šanghaj. Pyšnit se bude například zipline dráhou nebo nejvyšší skluzavkou mimo pevninu.

Moře na dosah a Etna na dohled. Sicilské městečko nabízí domy za euro

1 Květen, 2021 - 12:34
Další italské městečko láká potenciální kupce na levné bydlení. Domy vyžadující rekonstrukci nabízí klasicky za euro, ty v lepším stavu začínají na zhruba 100 tisících korunách. Sicilská obec Castiglione di Sicilia má i poměrně strategickou polohu, leží asi 40 kilometrů od pobřeží a v dáli se do nebe majestátně tyčí Etna.

Japonské aerolinky zkoušejí bezdotykové dveře na toaletu

30 Duben, 2021 - 14:57
V době pandemie se správná hygiena rukou dostala ještě více do popředí. Japonské All Nippon Airways se proto rozhodly udělat krok tímto směrem a od příštího týdne budou testovat novou vychytávku. Tou jsou speciální bezdotykové dveře na toaletu, které lze otevírat lokty nebo předloktím. Zatím se s nimi potkají cestující na vnitrostátních linkách.

V Portugalsku otevřeli nejdelší pěší lávku, měří půl kilometru

30 Duben, 2021 - 13:21
V Portugalsku ve čtvrtek oficiálně zahájila provoz nejdelší visutá pěší lávka na světě. Dílo, které se nachází nedaleko města Arouca na sever od Lisabonu, měří 516 metrů, informovala agentura Reuters. Představitelé města doufají, že stavba, která stála 2,3 milionu eur (asi 60 milionů korun), přitáhne do oblasti cestovní ruch. Původně se hovořilo o otevření už loni koncem října.

Thajsko znovu zpřísnilo karanténu pro turisty

30 Duben, 2021 - 11:43
Thajsko kvůli rostoucím počtům lidí nakažených koronavirem zpřísní omezení v hlavním městě Bangkoku a pěti dalších provinciích. Mimo jiné se tam zavřou restaurace a bary. Tvrdší podmínky budou platit i pro cestovatele, kteří od 1. května musí po příjezdu do dvoutýdenní karantény i v případě, že jsou proti covidu-19 očkovaní. Informovala o tom agentura DPA.

Číňan hodil do motoru letadla mince pro štěstí. Cestu museli zrušit

30 Duben, 2021 - 09:09
V Číně museli zrušit letecký spoj poté, co jeden z pasažérů vhodil do motoru mince. Chtěl si tím pojistit, že cesta dopadne dobře, ve skutečnosti ji však svým počínáním mohl značně zkomplikovat. Mincí si však všimli zaměstnanci na ranveji, upozornili posádku a ta nechala letadlo vyklidit a spoj přeložit na další den.

Život Slovanů v období Velkomoravské říše představuje archeoskanzen v Modré u Velehradu

29 Duben, 2021 - 16:50
Z vyhlídkové a strážní věže je nádherný výhled na areál s řadou obytných domů a hospodářských stavení, ale také na blízkou baziliku ve Velehradě. Za ní téměř filmovou kulisu doplňuje hrad Buchlov střežící Chřiby. Je to skvělý zážitek, mít skanzen pro sebe.

Stránky