Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz
Nabídneme vám spoustu užitečných tipů na cestování a dovolenou. Přehledné a podrobné cestopisy. Informace o turistických destinací i neobjevených koutech světa.
Aktualizace: 49 min zpět

Hrad Helfštýn po rekonstrukci: mimořádný zážitek

25 Září, 2020 - 15:47
V souvislosti s obnovou renesančního paláce hradu Helfštýna mě napadla charakteristika: brutálně nádherná rekonstrukce (ve smyslu výborná). Upoutá na první pohled, rezavá železárna v renesanci.

V Albánii turisty stále přitahují Hodžovy tajné tunely

25 Září, 2020 - 14:17
V Albánii pandemie covidu-19 otřásla turistickým průmyslem. Těch několik málo zbývajících zahraničních návštěvníků se ale přesto odvažuje vstoupit do labyrintu temných tunelů vyhloubených pod pevností, které si nechal zřídit komunistický vůdce Enver Hodža jako ochranu před případným jaderným útokem. Napsala o tom agentura AFP.

Ztráty příjmů z mezinárodního turismu pětkrát překonaly světovou hospodářskou krizi

25 Září, 2020 - 11:25
V prvním pololetí letošního roku došlo k meziročnímu propadu mezinárodních příjezdů turistů o 65 procent. V červnu pak dokonce o 93. Vyplývá to z nejnovějších dat Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO). Pokles poptávky se promítl do ztrát z mezinárodního turismu, které dosáhly 460 miliard dolarů, což je pětkrát více než během hospodářské krize v roce 2009, píše v tiskové zprávě agentura CzechTourism.

S covidem ani o krok dál. Italské aerolinky chystají lety jen pro otestované

25 Září, 2020 - 11:10
Italský dopravce Alitalia chce dát cestujícím garanci, že se v jejich letadlech nenakazí koronavirem. Pasažéři budou smět na palubu jedině s negativním testem, povinnost se bude vztahovat zatím jen na linku mezi Římem a Milánem.

Turecký Hobitín láká na pobyt daleko od davů

25 Září, 2020 - 08:52
Hobitín na Novém Zélandu není jediný na světě. Ten svůj mají také v turecké provincii Sivas a letos se ukázal být obzvlášť užitečný, protože láká návštěvníky na pobyt daleko od davů. V dobách pandemie a izolace je proto velmi populární.

V ruinách Starého Jičína lze přespat ve spacácích, kastelán nabízí strašidelné historky a opékání buřtů

24 Září, 2020 - 17:03
Moravskoslezský kraj je plný památek, zatímco pohodlné zámky leží maximálně na nějakém brdu, jejich hradní předchůdci shlíželi na okolí z řáckých kopců. Nejinak je tomu u Starojičínského hradu.

Stálé expozice Muzea umění v Olomouci budou zdarma

24 Září, 2020 - 15:17
Muzeum umění Olomouc (MUO) se rozhodlo od 1. října zpřístupnit zdarma své stálé expozice. Lidé tak budou moci zavítat bez vstupného do stálých expozic Muzea moderního umění i Arcidiecézního muzea. Muzeum chce tímto krokem své sbírky otevřít co nejširšímu publiku. Právo o tom informoval mluvčí MUO Tomáš Kasal.

Dva turisté si pořizovali fotku na útesu. Pád z něj nepřežili

24 Září, 2020 - 12:52
Pořizovat si snímky na útesu se nevyplatilo dvěma britským turistům. Ze skály na promenádě ve španělském Alicante zřejmě uklouzli a pád se jim stal osudným. Hrůzné situaci musel přihlížet jejich společný přítel, který dva mladíky fotografoval, píše server Daily Mail.

Návštěvnost Sněžky trhala rekordy

24 Září, 2020 - 11:44
Pokles zahraničních turistů a vyšší počet domácích turistů hlásí Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) při pohledu na uplynulou letní sezonu v našich nejvyšších horách. Na Sněžku se denně vypravilo přes 10 tisíc turistů.

Havaj v polovině října opět přivítá turisty

24 Září, 2020 - 09:12
Na americké souostroví Havaj se od 15. října budou moci znovu vrátit turisté, tentokrát bez nutnosti karantény. Vstupním požadavkem však bude negativní test na koronavirus, ne starší než 72 hodin. Uvedl to guvernér David Ige, píšou servery Washington Post a CNN.

Severočeské muzeum se otevře v prosinci, první ochutnávkou bude den otevřených dveří

23 Září, 2020 - 15:21
Největší muzeum na severu Čech, Severočeské muzeum v Liberci, přivítá po téměř třech letech návštěvníky. V sobotu 26. září jim dovolí na jeden den nahlédnout pod ruce kurátorů a restaurátorů, kteří v muzeu v tuto chvíli pracují na závěrečné fázi kompletní proměny a rekonstrukce muzea za 143 milionů korun.

Moravský kras se bojí druhé vlny koronaturistů

23 Září, 2020 - 13:10
Pokud bude druhá vlna koronaviru spojena s uzavíráním obchodních center a s výrazným rušením společenských akcí, čeká Chráněnou krajinnou oblast (CHKO) Moravský kras další vlna neukázněných turistů.

Bezemisní letadlo by mohlo vzletět do roku 2035, tvrdí Airbus

23 Září, 2020 - 11:42
Historický okamžik pro letectví. Tak popsala společnost Airbus bezemisní letadlo poháněné vodíkem, na němž aktuálně pracuje, a které by se mohlo začít používat ke komerčním účelům do roku 2035. Pokud by byl takový stroj uveden do provozu, znamenalo by to dopravu mnohem šetrnější k životnímu prostředí, uvádí server Independent.

Město bohů v Mexiku se pozvolna vrací k životu

23 Září, 2020 - 09:03
Zdálo se, že v posledních měsících poznamenaných pandemií covidu-19 mexický Teotihuacán spí zimním spánkem. S návratem turistů se tato slavná lokalita, památka na významnou americkou civilizaci před příchodem Evropanů, probouzí k životu, píše agentura AFP.

Ve Steyru zaujmou gotické a barokní památky, ale i doklady šikovných českých rukou

23 Září, 2020 - 07:50
Hornorakouské město česky zvané Štýr bylo v minulosti součástí pradávné Štýrské marky, rozkládající se na přelomu prvního tisíciletí na mnohem rozsáhlejší ploše než současné Štýrsko se statutárním městem Graz.

V okolí zmizelé vesnice si lze vychutnat krásu šumavských kopců

22 Září, 2020 - 18:50
Rozhlehlé louky, překrásné výhledy a také trocha nepříliš lichotivé historie. Tak lze charakterizovat část Šumavy, kam příliš lidí nezavítá.

Za záhadným úhynem stovek slonů v Botswaně stojí sinice

22 Září, 2020 - 14:01
Odborníci našli viníka, který stojí v Botswaně za dříve nevysvětlitelným úhynem více než tří stovek slonů. Nejsou jím pytláci, ale toxické látky produkované sinicemi, uvádí server BBC.

Dítě narozené v letadle bude moct cestovat zdarma. Ale jen do jedné destinace

22 Září, 2020 - 12:54
Let z Káhiry do Londýna se už navždy zapíše do paměti jedné cestující. Přímo na palubě letadla totiž porodila holčičku, která si bude moct díky shodě okolností doživotně užívat bezplatné cestování se společností EgyptAir, avšak pouze do jediné destinace, píše server Independent.

Žatecké letecké muzeum připomíná malým i velkým Koreu

22 Září, 2020 - 11:29
Kvůli podobnosti okolí s tehdejším válčištěm na Korejském poloostrově se žateckému vojenskému letišti říkalo od jeho vzniku na začátku 50. let minulého století Korea. Nyní již letiště neexistuje, desítky let jeho historie připomíná ale nově otevřené Letecké muzeum v Bezděkově u Žatce.

Dlouhá noc i lední medvědi za okny. V mrazivé pustině hledají nového majitele baru

22 Září, 2020 - 09:04
Chcete uniknout civilizaci a nevadí vám tuhá zima a tma? Pak by vás mohlo zajímat, že se na Špicberkách hledá nový majitel baru, který je jedním z nejseverněji položených na světě. Za okny podniku jde pozorovat nejen polární záře, ale občas i lední medvědi, kteří se do města zatoulají, píše server Daily Mail.

Stránky