Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 14 min 22 sek zpět

V českokrumlovské Řemeslné uličce se můžete lecčemu přiučit, třeba ohnivému řemeslu kovářů

19 Leden, 2018 - 17:30
Jsou to hrdinové mnoha pohádek, stateční kováři, kteří se ničeho nebojí. Trochu čertům jsou podobní, ohněm a železem voní. Mají krásné, ale těžké řemeslo, je za nimi vidět kus fortelné práce. Jednoho z nich, Pavla Tröstera, jsem poznal při práci v kovárně Hefaistos v Českém Krumlově.

Wizz Air omezí linky z Prahy na tři, skončí i lety na Island

19 Leden, 2018 - 16:17
Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air zruší v polovině června svou základnu na Letišti Václava Havla v Praze a omezí počet linek na tři. Důvodem je nízká poptávka. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Dvanáct evropských památek usiluje o záchranu. Do finále se dostane jen sedm

19 Leden, 2018 - 14:17
Jako každý rok, i letos vybrala organizace Europa Nostra, zabývající se kulturním dědictvím, nejvíce ohrožené památky v Evropě. Z dosavadních 12 se bude vybírat sedm, na které se letošní program zaměří a pokusí se nějakým způsobem usilovat o jejich zachování a obnovu. V širším výběru jsou například kasino v rumunské Constanțě, historické centrum v albánském Gjirokastëru nebo toskánský zámek Sammezzano.

Lidé jsou líní ujít pár kroků navíc za skutečným poznáním, míní cestovatel Havlík

19 Leden, 2018 - 11:38
Režisér i cestovatel. Rudolf Havlík, který natočil filmy Zejtra napořád či Pohádky pro Emu, je obojím. Své vášně se rozhodl spojit při tvorbě cestopisného dokumentárního seriálu Na vlastní nohy. V něm se snaží divákům představit tradiční i méně tradiční destinace z neobvyklých úhlů - dle jeho vlastních slov mu jde o zobrazení staromilského cestování a touhy po dobrodružství.

Zájem zahraničních turistů o Česko roste, jezdí více do regionů

19 Leden, 2018 - 10:05
Zájem zahraničních turistů o Českou republiku v posledních letech roste. Turisté jezdí stále více také do regionů, i když hlavním lákadlem je stále Praha. Podle ředitelky agentury CzechTourism Moniky Palatkové se loni v hromadných ubytovacích zařízeních v České republice ubytovalo kolem 10 miliónů zahraničních turistů. Meziroční růst odhadla kolem deseti procent.

Tipy na víkend: Prohlédněte si korunovační klenoty, zatancujte si na hororovém plese

18 Leden, 2018 - 15:03
U příležitosti stého výročí vzniku Československa si na Pražském hradě můžete zdarma prohlédnout české korunovační klenoty. Během vrcholící plesové sezóny si můžete zatančit třeba v Chebu na bále v retro stylu nebo v Závišicích nedaleko Kopřivnice na netradičním hororovém plese.

Vandráci vyrazili do Střední Ameriky. Pavel Liška už stihl svou motorku položit

18 Leden, 2018 - 12:31
Trojice českých dobrodruhů už je v terénu. Ne v jen tak ledajakém terénu, ne tak ledajakých dobrodruhů. Herci Pavel Liška, Jan Révai a režisér Hynek Bernard už se skoro dva týdny prohánějí středoamerickými cestami, kde stráví celkem tři měsíce. Říkají si Vandráci Vagamundos a o jejich příhodách si budete moci číst pravidelně na Novinkách. Začátkem cesty vás provede Pavel Liška.

Trump označil Afriku za p*del světa. Zambie na tom postavila turistickou kampaň

18 Leden, 2018 - 10:25
Americký prezident Donald Trump si nedávno pustil pusu na špacír. Ve svém projevu uvedl, že by raději přijímal imigranty z Norska než ze všech p*delí světa. Kromě některých středoamerických států mířil svá slova také na Afriku. V Zambii se rozhodli jeho slova využít v nové turistické kampani, která láká k návštěvě této okouzlující země.

Kam o víkendu s dětmi: Zajděte si na karneval, vyzkoušejte si draní peří

18 Leden, 2018 - 08:59
Karnevalová sezóna začíná – na rej masek můžete se svými ratolestmi vyrazit třeba v Kutné Hoře, Březinách u Děčína, Velkých Opatovicích nedaleko Boskovic nebo v Ostravě. Draní peří si nejmenší mohou zkusit v obci Neubuz blízko Slušovic nebo se mohou zúčastnit soutěže papírových vlaštovek v Mělníku.

Anděl Petronel a čert Uriáš se usadili v českokrumlovském klášteře

17 Leden, 2018 - 22:36
Jablko ze stromu poznání spadlo z nebes do pohádkového Českého Krumlova. Tak začíná skvělá pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně 2. Kulisy si pro svůj příběh nemohl přát režisér lepší a je tedy logické, že interaktivní výstava o filmu našla domov ve zdejším klášteře. Výstava potrvá do 31. března.

Slavná i neslavná historie židovského hřbitova pod vrchem Chotuc

17 Leden, 2018 - 19:48
Na úpatí Chotuce nedaleko městyse Křinec na Nymbursku uvidíme z jihovýchodu velký, zdí ohrazený pozemek s budovou na kratší straně.

Ryanair spustí na podzim linku z Prahy na pařížské letiště Beauvais

17 Leden, 2018 - 16:05
Nízkonákladová letecká společnost Ryanair ve středu oznámila, že spustí od konce října novou linku z Letiště Václava Havla Praha. Hlavní město spojí s pařížským letištěm Beauvais. V obou směrech se bude létat dvakrát týdně, uvádí oficiální tisková zpráva.

Nejdelší letecká linka má konkurenci. Z Houstonu do Sydney se letí 17,5 hodiny

17 Leden, 2018 - 14:49
Loni byla spuštěna nejdelší letecká linka na světě. Směrem z novozélandského Aucklandu do katarského Dauhá ji provozují aerolinky Qatar Airways a let trvá kolem 17 hodin a 30 minut. Časově srovnatelná je i nově spuštěná linka z amerického Houstonu do australského Sydney, která je ovšem kratší o nějakých 706 kilometrů. I tak se ale bezesporu může řadit mezi nejdelší letecké trasy na světě.

Skončila v práci, aby mohla cestovat po světě

17 Leden, 2018 - 12:19
Unavená věčnou honbou za kariérou se Ruska Ekaterina Tereninová rozhodla skončit v práci a splnit si sen. Tím bylo cestování a poznávání všemožných končin na planetě. Svou vášeň se rozhodla spojit se svým dalším koníčkem, a to cvičením jógy. Kamkoli teď mladá žena přijede, vyfotí se v některé z jógových pozic, díky čemuž si vysloužila pozornost na sociálních sítích.

Do Thajska loni přijelo rekordních 35,38 miliónu turistů

17 Leden, 2018 - 10:14
Do Thajska loni přijelo rekordních 35,38 miliónu zahraničních turistů, což je více než polovina populace země. Meziročně počet turistů stoupl o 8,8 procenta, oznámilo ve středu ministerstvo pro cestovní ruch. Příjmy z turistiky pak vzrostly o téměř 12 procent na více než 1,8 biliónu bahtů (1,2 biliónu Kč).

Pozlacený vyhlídkový rám je novým unikátem Dubaje

16 Leden, 2018 - 14:39
Návštěvníci Dubaje mohou nově pohlížet na město z unikátní vyhlídkové budovy. Má tvar pozlaceného a částečně proskleného rámu, který měří do výšky 150 a do šířky 93 metrů.

Chorvatsko zažilo rekordní turistickou sezónu, Češi jsou v první pětce

16 Leden, 2018 - 12:02
Chorvatsko má za sebou opravdu bohatou turistickou sezónu. Zemi u Jadranu loni navštívilo 18,5 miliónu turistů, o 13 procent více než před rokem. Počet přenocování pak stoupl o 12 procent na 102 miliónů. Chorvatsko je již dvě desetiletí nejpopulárnější turistickou destinací pro české občany.

Chorvatsko zažilo rekordní turistickou sezónu, Čechů přijelo přes pět miliónů

16 Leden, 2018 - 12:02
Chorvatsko má za sebou opravdu bohatou turistickou sezónu. Zemi u Jadranu loni navštívilo 18,5 miliónu turistů, o 13 procent více než před rokem. Počet přenocování pak stoupl o 12 procent na 102 miliónů. Chorvatsko je již dvě desetiletí nejpopulárnější turistickou destinací pro české občany.

Čech zdobí iglú v Rakousku ledovými sochami

16 Leden, 2018 - 09:24
Nafoukne se balón, před něj se postaví sněžné dělo a začne se zasněžovat. Tak lze ve stručnosti popsat, jak vzniká iglú. Jedno takové je v rakouském SkiWeltu Kaiser-Brixental pod vrcholem Hohe Salve. Na jeho výzdobě se podílí také 40letý český sochař Jiří Kašpar.

Nitra je půvabné město v kterémkoliv ročním období

15 Leden, 2018 - 22:16
Pohodlnou prohlídku slovenské Nitry turisté absolvují nejčastěji s regionální slevovou kartou, díky níž mohou využívat okamžité slevy v gastronomických, kulturních, sportovních i ubytovacích zařízeních. A cestou uličkami starého města mohou ochutnávat tradiční nitranskou medovinu, čokoládu i kávu.

Stránky