Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz
Nabídneme vám spoustu užitečných tipů na cestování a dovolenou. Přehledné a podrobné cestopisy. Informace o turistických destinací i neobjevených koutech světa.
Aktualizace: 9 min 59 sek zpět

Dávná tajemství šumavské hory

1 Prosinec, 2020 - 17:04
Popelná hora nedaleko Kašperských Hor patří mezi šumavské tisícovky a návštěvníkům nabízí nejen překrásný výhled, ale rovněž celou řadu zajímavostí.

Island pustí do země evropské turisty, kteří už prodělali covid-19

1 Prosinec, 2020 - 14:49
Nejen karanténa či negativní test. Na Island se budou moci od 10. prosince vydat bez problémů rovněž turisté, kteří už prodělali covid-19 a vyléčili se z něj. Pravidlo se ovšem vztahuje jen na návštěvníky ze zemí Evropského hospodářského prostoru, tedy států EU, Lichtenštejnska a Norska, píše server Independent.

Jižní věž břeclavského zámku zachránili před zkázou

1 Prosinec, 2020 - 13:31
V ostrém kontrastu se zbytkem zámku v Břeclavi je jeho jižní věž. Po opravě září novou fasádou. Zatím ale ještě bez oken, ta se mají dostat na řadu na jaře. A postupně má následovat obnova celého zámku.

V italském městečku rozdávají domy zcela zadarmo. Má to však háček

1 Prosinec, 2020 - 11:26
Další italská obec se snaží přilákat nové obyvatele. V Castropignanu mohou zájemci získat domy buď zcela zdarma, nebo za symbolické jedno euro. Háček je v tom, že se noví majitelé musejí zavázat k rekonstrukci nemovitosti a musejí předem uvést, zda ji budou využívat jako svou rezidenci, turistické ubytování, nebo pro jiné podnikatelské účely.

Rotující prázdninový dům umožní turistům vybrat si, jaký výhled chtějí

1 Prosinec, 2020 - 09:16
Dobrý výhled z pokoje dělá dovolenou vždy o něco hezčí. Na kanadském Ostrově prince Eduarda mají prázdninový domek, v němž si hosté sami zvolí, jakým směrem bude natočený obývák či ložnice. Budova totiž stojí na rotační konstrukci, která umožňuje otáčení o 360 stupňů. A jde údajně o první prázdninový dům, jenž něco takového umí.

O víkendech se otevřou některé hrady a zámky, včetně Hluboké a Lednice

30 Listopad, 2020 - 15:08
Národní památkový ústav (NPÚ) otevře po přechodu země do třetího stupně protiepidemického systému několik památek ve své správě, návštěvníci na ně budou moci chodit o víkendech. Uvedla to mluvčí NPÚ Jana Hartmanová.

Hotely za polovic, jídlo za pár šupů. Bali chce turisty za každou cenu

30 Listopad, 2020 - 13:22
Bali od března zeje prázdnotou. Populární indonéský ostrov by se měl otevřít až začátkem příštího roku, některé hotely se proto v zoufalé snaze o přilákání turistů rozhodly rapidně zlevnit. Pokoje nabízejí i za 14 dolarů za noc, což je něco málo přes 300 korun. Jako první mohou nabídky využít Australané, píše server Daily Mail.

Nechte sjezdovky přes Vánoce zavřené, žádá Německo ostatní evropské země

30 Listopad, 2020 - 11:17
Sjezdovky by o Vánocích měly zůstat zavřené v celé Evropě, aby se zabránilo šíření koronaviru. S takovým návrhem přišlo v minulém týdnu Německo, kde se lanovky v následujících týdnech s jistotou nerozjedou. Celoevropská shoda v této problematice ovšem nepanuje, ve Švýcarsku se už lyžovat začalo a s přípravami na sezonu neotálejí ani v Rakousku.

Krásy Orlických hor a polského příhraničí odkrývají pohledy z rozhleden

30 Listopad, 2020 - 09:02
Zatímco vloni v říjnu otevřená rozhledna na nejvyšším vrcholku Orlických hor sbírá jedno ocenění za druhým a stále přitahuje nebývalé množství návštěvníků, rostou jí v regionu další konkurentky.

Jihoafrický podnik se stal hitem. Nabízí rekordní množství mléčných koktejlů

29 Listopad, 2020 - 11:38
Život v Jihoafrické republice se začal pozvolna vracet do starých kolejí. Místní tak po dlouhém lockdownu znovuobjevují podnik Gibson’s Gourmet Burgers and Ribs v Kapském Městě, který je držitelem světového rekordu za nejširší nabídku mléčných koktejlů na světě. A návštěvníci se jich nyní nemohou nabažit.

Erbenovo rodiště: tady vznikla Kytice a další balady

29 Listopad, 2020 - 08:01
Listopad je měsíc, kdy se v rozmezí devětapadesáti let narodil i zemřel spisovatel Karel Jaromír Erben (1811–1870), autor slavné Kytice z pověstí národních. V době dětství a dospívání jeho rodný Miletín a okolí množstvím rybníků a hlubokými lesy připomínaly dějiště balad, které dosud straší nejedno dítko školou povinné. Dnes příjemná podkrkonošská krajina připomíná ponurou atmosféru snad jen podzimními mlhami.

Petrohradem ve stopách proslulého zlatníka

28 Listopad, 2020 - 11:58
Petrohrad, to je Ermitáž, Zimní palác nebo křižník Aurora. Turisté se však mohou vydat také po stopách věhlasného zlatníka Carla Fabergeho, který se nejvíce proslavil klenoty ve tvaru vejce, jež navrhnul pro Romanovce. V ruském městě chtějí do budoucna pomocí nové tematické prohlídky lákat návštěvníky.

Dům v Nazaretu by se mohl stát novým poutním místem

27 Listopad, 2020 - 15:45
Podle britského archeologa Kena Darka existují silné argumenty pro tezi, že v domě v izraelském Nazaretu objeveném při vykopávkách žil v dětství Ježíš Kristus. Místo by se tak mohlo stát novým poutním místem. Dark, který působí na univerzitě v Readingu, výzkumem příbytku z prvního století pod novějším klášterem strávil 14 let.

Bečov si pochvaluje zájem návštěvníků

27 Listopad, 2020 - 13:20
Přestože byla letošní návštěvnická sezona kvůli ochranným opatřením vlády proti šíření onemocnění covid-19 o dva a půl měsíce zkrácena, pro státní hrad a zámek v Bečově nad Teplou na Karlovarsku byla navzdory tomu úspěšná.

Aerolinky testují nová spací sedadla pro pasažéry z economy

27 Listopad, 2020 - 10:39
Dálkové lety pro pasažéry z ekonomické třídy mohou být v budoucnu přívětivější. Tedy alespoň u německých aerolinek Lufthansa, společnost totiž aktuálně testuje spací sedadla. V jejich rámci by si pasažéři zamluvili v podstatě celou řadu tří nebo čtyř sedaček, aby se mohli pohodlně natáhnout.

Hrad nad soutokem dvou potoků je známý (nejen) díky pohádkovému muzikálu

27 Listopad, 2020 - 08:50
Cesta ke Krakovci, hradu známému především díky pohádkovému muzikálu Ať žijí duchové, ten den připomínala kulisy z filmu Mrazík. V údolí Berounky se místy válela mlha, nakonec slunce prorazilo její závoje a nad Křivoklátem se rozlila azurová obloha.

Zámek, pivovar, záhadnou malbu, náhrobek obětí krvavé vraždy - nejen to najdete v Čížové

26 Listopad, 2020 - 16:34
Pouhých sedm kilometrů od Písku se nachází nevelká obec, plná stop jak dávné historie, tak současné iniciativy památky nejen zachránit, ale i oživit. Čížová je snadno dostupná i vlakem, je zde zastávka na trati Zdice - Protivín, oblíbená je i cyklisty. A jelikož jsme tak trochu pivní národ, na své si přijdou i pivaři.

Nejlepší destinace pro rok 2021 podle National Geographic? Gabon, Dominika i Brazílie

26 Listopad, 2020 - 12:53
Jak se rok chýlí ke konci, přibývá žebříčků destinací, které by v následujících dvanácti měsících neměli cestovatelé minout. Po Lonely Planet ten svůj zveřejnil i magazín National Geographic. Rozdělen je na celkem pět kategorií, ve kterých figurují mimo jiné africký Gabon, karibská Dominika, brazilská savana Cerrado nebo Kodaň.

V britských lázních se mohou návštěvníci naložit do svařáku

26 Listopad, 2020 - 11:32
Pivní koupele už nejsou ničím neobvyklým. Ve Velké Británii se ale lidé, kteří chtějí nasát pravou zimní a vánoční atmosféru, mohou v jedněch lázních naložit také do svařáku. Jeho teplota je 37 stupňů, ale nutno podotknout, že voňavá a hřejivá tekutina není určena k pití, píše server Mirror.

Benátky kvůli pandemii odkládají zavedení vstupného. Už potřetí

26 Listopad, 2020 - 09:05
Italské Benátky už potřetí odloží zavedení turistické daně pro jednodenní návštěvníky. Tentokrát kvůli koronavirové pandemii. Nově by se mělo za vstup do města platit od prvního ledna roku 2022, uvádí server Independent.

Stránky