Kudyznudy.cz

Subscribe to zdroj Kudyznudy.cz
Žebříčky RSS Feed
Aktualizace: 53 min 4 sek zpět

Zámek Zbraslav

2 hodiny 22 min zpět

Zbraslavský zámek, původně cisterciácký klášter, byl založen roku 1292. Po zrušení kláštera v roce 1785 byla jeho část upravena na zámek. Na začátku 20. století ho koupili Bartoňové z Dobenína. Až do roku 2009 byl pronajatý Národní galerii. V současné době je nepřístupný.

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

2 hodiny 42 min zpět

Galerie zaujímá specifické místo v síti českých galerií, neboť se jako jediná v republice specializuje na moderní českou knižní ilustraci, kresbu a grafiku vzniklou po roce 1918.

Zámecký palmový skleník v Libochovicích

2 hodiny 42 min zpět

Zámecké skleníky tvoří nedílnou součást zámeckého parku a vypovídají o postupném vývoji parku a jeho zahradní architektury.

Naučná stezka Bukový chodník v Hradci nad Moravicí

2 hodiny 44 min zpět

Bukový chodník je naučná stezka, která byla vyznačena v oblasti zámeckého parku v Hradci nad Moravicí. Je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lesních cest v parku.

Vyhlídka Bellaria u Hradce nad Moravicí

2 hodiny 49 min zpět

Vyhlídka se nachází na pravém břehu řeky Moravice na skalnatém výběžku. Její název má počátky v 19. století, kdy si lidé ohromení výhledem šeptali bella ria. Což v překladu znamená krásná řeka.

Akvadukt na Zlaté stoce

2 hodiny 49 min zpět

Akvaduktem překonává Zlatá stoka níže položenou Podřezanskou stoku. Nachází se v lesích za Třeboní, nejblíže je obec Branná.

Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně

2 hodiny 1 min zpět

Naučná stezka Okolo Třeboně je určena hlavně cyklistům. Vytváří uzavřený okruh, který je 39 km dlouhý a je na něm umístěno 22 zastávek, vybavených informačními tabulemi. Tyto tabule podávají informace o celém Třeboňsku, jak z hlediska přírodního, tak i historického.

Akvadukt na Zlaté stoce u Majdaleny

3 hodiny 7 min zpět

Další ze dvou akvaduktů na Zlaté stoce se nachází přibližně jeden kilometr od vlakového nádraží obce Majdalena.

Boubínské jezírko

3 hodiny 8 min zpět

Boubínské jezírko (též Jezírko U pralesa) je splavovací nádrž. Nachází se na Kaplickém potoce, na jižním svahu Boubína v nadmořské výšce 925 m.

Westernový den Bezměrov 2018

3 hodiny 20 min zpět

Všechny srdečně zveme na tradiční westernové závody do Bezměrova u Kroměříže. Jezdci se utkají v populárních rychlostních a dobytkářských disciplínách.

Dětský park Kabinka na Černé hoře

3 hodiny 20 min zpět

Areál sportovních a zážitkových aktivit pro celou rodinu se nachází hned vedle budovy horní stanice lanovky Černohorský Express, ve výšce 1260 m n. m.

Živá výroba skla a sraz veteránů ve sklárně Tasice

3 hodiny 25 min zpět

V sobotu 28. července bude sklárna v Tasicích opět plná krásných historických automobilů a motocyklů. Sklárna Tasice je pro různé srazy veteránů již tradičním zastávkou. Při příležitosti srazu bude po celý v provozu sklářská pec a budou probíhat u ukázky broušení a pískování skla v brusírně.

O ježcích

20 Červenec, 2018 - 15:50

Setkání s hendikepovanými ježky a informacemi o tom, jak a kde ježek žije, proč a jak ježkům pomáhat ... a co udělat, když na podzim najdete malého, nedorostlého ježka a v záchranné stanici nebude místo.

Půjčovna šlapadel a lodiček v Praze na Starém Městě

20 Červenec, 2018 - 15:42

Ve staroměstské zdrži se můžete pokochat pohledy na Karlův most a Karlovy lázně, Kampu, Střelecký ostrov nebo Žofín. Půjčovnu lodiček najdete na Smetanově nábřeží mezi Karlovým mostem a Národním divadlem dole u vody.

Svět kostek v Olomouci

20 Červenec, 2018 - 15:39

Zveme na podzim 6 a 7.10.2018 na již čtvrtou výstavu.

Loučení s prázdninami - Netopýří noc v Toulcově dvoře

20 Červenec, 2018 - 15:03

Odborníci si s vámi budou povídat o netopýrech, zajímavostech z jejich života, o možnostech jejich ochrany. Budete mít možnost prohlédnout si z blízka trvale hendikepované netopýry, dotknout se jich a třeba je i nakrmit.

Dožínky s nádechem první republiky

20 Červenec, 2018 - 14:45

Oslava sklizně úrody patřila mezi nejvýznamnější lidové svátky. Přijďte slavit na Toulcův dvůr.

Výtvarná dílna "Hrátky s barvami"

20 Červenec, 2018 - 14:36

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou zve na výtvarnou dílnu „Hrátky s barvami“, která se bude konat ve čtvrtek 26. července 2018 v Orlické galerii (2. patro Kolowratského zámku).

Noční komentované prohlídky stálé expozice T. G. Masaryk a rodný kraj

20 Červenec, 2018 - 14:33

Masarykovo muzeum v Hodoníně ve spolupráci s Divadelním souborem Svatopluk zve na Noční komentované prohlídky expozice T. G. Masaryk a rodný kraj.

Prázdninové pohádkové prohlídky pro děti na státním zámku v Náchodě

20 Červenec, 2018 - 13:12

Prohlídky pro děti v expozici Na dvoře vévodském.

Stránky