iDnes.cz

Subscribe to zdroj iDnes.cz iDnes.cz
Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy
Aktualizace: 53 min 15 sek zpět

Skvělé výlety k vodním hladinám v Česku. Atmosféra těchto jezer vás okouzlí

5 Květen, 2021 - 12:08
„Ach, nechoď, nechoď na jezero, zůstaň dnes doma, moje dcero!“ stojí v Erbenovi. Ale to je jenom báseň. Vydat se na výlet k jezeru je naopak v jarním čase skvělý nápad. A vodníci navíc neexistují! Přinášíme pět tipů, kam rozhodně stojí za to vyrazit.

Bizarní skály a tajemné mohyly. Na jarní procházku po Chřibech nezapomenete

5 Květen, 2021 - 00:00
Tento výšlap výborně otestuje naši kondici. A ukáže, že pískovcové útesy nejsou jen doménou Čech. I když tady na Moravě se doopravdy těžko vyrovnají ohromujícím skalním městům Adršpachu. Zdejší kamenné útvary se totiž diskrétně schovávají a své divoké půvaby poodhalí až na poslední chvíli.

Plíce planety jsou naruby. Amazonský prales vyrobil víc CO2, než pohltil

4 Květen, 2021 - 18:57
Především kvůli požárům a dalším lidským zásahům se převrací přirozené procesy v Amazonském pralese. Alespoň to tvrdí studie, podle které brazilské deštné lesy vyprodukovaly o pětinu víc oxidu uhličitého, než kolik ho pohltily. Zatím podle vědců není jasné, kdy půjde o nevratnou změnu.

Po stopách Karla Maye. Půjčte si auto a projeďte si jih Spojených států

4 Květen, 2021 - 13:14
Jestli je někde země zaslíbená motoristům, pak je to jižní část USA. Divoký západ, prérie, kde se proháněli indiáni a kde bílý muž budoval trať pro železného oře, nabízí řidičské lahůdky i spektakulární podívanou.

Parní lokomotiva z roku 1898 vyjela po dvouleté opravě na úzkokolejku

4 Květen, 2021 - 08:42
Opravená parní lokomotiva znovu vyrazila na koleje a jízdou z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice zahájila novou parní sezonu na místní úzkokolejce. O výlet byl velký zájem. Na nádraží si lokomotivu přišly prohlédnout desítky lidí.

OBRAZEM: Výhledy na arabské emiráty, které obyčejný turista nikdy neuvidí

4 Květen, 2021 - 00:00
Oceňovaný fotograf Zohaib Anjum se zamlženým vyhlídkám na Spojené arabské emiráty věnuje už několik let. Díky svému zaměstnání, které mu umožňuje vystoupat mimo jiné i na nepřístupné střechy mrakodrapů, se mu daří pořizovat opravdu úchvatné snímky.

Až na vrcholky hor. Křížem krážem Českem po místech stvořených pro lásku

3 Květen, 2021 - 12:00
Životodárný cit může vypadat různě a stejně pestré jsou i naše tipy na výlety po krajích českých a moravských. Kam vyrazit v máji, abyste prožili nezapomenutelné chvíle? Rodiny s dětmi může potěšit prohlídka pohádkového zámku a na milovníky vína čekají Velké Pavlovice.

Po přehradě Slezská Harta opět plují lodě, pasažérů stále přibývá

3 Květen, 2021 - 09:16
Hladinu přehrady Slezská Harta na Bruntálsku opět brázdí lodě. Jako první sezonu zahájila ve druhé půlce dubna výletní elektroloď Harta, teď o víkendu na vodu posadili i její menší kolegyni Santa Mariu.

Německý květinový ráj v Alpách. Na ostrově Mainau panuje středomořské klima

3 Květen, 2021 - 00:00
V německé části Bodamského jezera leží devět ostrovů, přičemž třetím největším je Mainau. Patří šlechtické rodině Bernadottů, kteří z tohoto území učinili čarokrásný květinový ráj. „Plovoucí zahrada“ kvete dvě třetiny roku a vzbuzuje nadšení všech turistů.

Ostrov, kde cesty žerou gumy. Sardinie je ráj pro fanoušky vyprošťování

2 Květen, 2021 - 18:00
Sardinie není tak dramatická jako sousední Korsika, tak líbezná jako nedaleká Provence ani tak velkolepá jako mateřská Itálie. Udržela si ale svůj venkovský charakter, který se projevuje jak v jídle, tak ve tvářnosti krajiny, ve způsobu řízení aut, v zachovalosti pavučiny polních cest nebo ve způsobu odchodu z tohoto světa.

ZANIKLÉ TRATĚ: Lokálka ze Slavonic mohla ožít. Rakousko chtělo cyklostezku

2 Květen, 2021 - 00:00
V dnešních zaniklých tratích zamíříme na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska. Podíváme se na přeshraniční lokálku, kterou ochromila železná opona. Naděje na její obnovu nedávno zhatila politika. Vydáme se na úsek mezi Slavonicemi a rakouskou zastávkou Fratres.

Čtenáři cestují: Putování bez starostí. Polské hory předčily mé očekávání

1 Květen, 2021 - 11:58
Někteří cestovatelé preferují samotu a opuštěnou přírodu, jiní si vychutnávají polehávání na pláži, další se hrnou za dobrodružstvím, nebo se seznamují s místními obyvateli a jejich odlišnými zvyky. Čtenář iDNES.cz Tomáš Vít potřeboval výlet, ale kvůli pandemii koronaviru měl omezený výběr. Vyhrály to hory v Polsku.

Pohoda a krásné výjezdy. Na trase Eurovelo 9 ve Štýrsku i vyvalíte šunky

1 Květen, 2021 - 00:00
Jantarová stezka nebo také EuroVelo 9 byla v dávné minulosti známa jako důležitý dopravní koridor určený k přepravě jantaru. V dnešní době slouží k přepravě jiné důležité komodity – nových zážitků, sportovního vyžití, objevování zajímavých míst, zkrátka cykloturistice. My si ukážeme její část protínající Štýrsko.

Nic pro lidi se závratí. Portugalci otevřeli nejdelší visutou pěší lávku světa

30 Duben, 2021 - 09:56
V Portugalsku oficiálně zahájila provoz nejdelší visutá pěší lávka na světě. Dílo, které se nachází nedaleko města Arouca, měří 516 metrů, informovala agentura Reuters. To je dvakrát tolik co pěší lávka v pražské Troji.

Kousek za hranicemi můžete vidět parní lokomotivy na úzkokolejných tratích

30 Duben, 2021 - 00:00
Kdysi je postavili hlavně kvůli podpoře hospodářství v chudých regionech pro odvoz zboží a surovin. Dnes slouží především jako turistické atrakce. Saské království páry a úzké stopy u našeho severozápadního souseda bylo budováno od 80. letech 19. století a dalo vzniknout přes 500 kilometrům tratí.

Buďte zodpovědní a foťák s sebou. Posílejte fotky z pálení čarodějnic

30 Duben, 2021 - 00:00
Noc ze 30. dubna na 1. května patří v Česku k velice oblíbeným dnům. Někteří z nás v tento den upalují symbolické čarodějnice, někomu je bližší očistný rituál filipojakubské noci, někdo si jen posedí u ohně a popíjí pivo. Jak trávíte pálení čarodějnic vy? Podělte o své zážitky s našimi čtenáři!

Český výletník: Poezie stranou. Babiččino údolí je jen turistická iluze

30 Duben, 2021 - 00:00
Nedávný televizní film oživil zájem o Boženu Němcovou a také o Babičku. S ní je spojeno Babiččino údolí u České Skalice. Babička se dnes už dá číst jen jako pohádka. Panklovi ve Starém bělidle nebydleli a údolí už dnes vnímám jen jako obrozenecký disneyland nebo jako ukázku pro děti, jak se žilo, když ještě nebyl Instagram.

Helvétské vrcholky vás ohromí. Ale sáhnete si trochu hlouběji do kapsy

29 Duben, 2021 - 11:14
Hranice různých zemí nejsou zavřené navždy a jednou se opět rozletíme do světa. Země helvétského kříže má v našich končinách pověst drahé a luxusní destinace. Přitom je například z Prahy vzdálena stejně jako Košice a ceny jsou zde jen mírně vyšší než ve Špindlerově Mlýně nebo na kolonádě v Karlových Varech.

Bojujeme o každého turistu, hlásí Chorvaté před startem sezony

29 Duben, 2021 - 00:00
Rovinj minus 55 procent, Poreč minus 62 procent, Dubrovník minus 82 procent. Tři chorvatské hvězdy, které přestaly loni turisticky zářit. Pokud jde tedy o počty uskutečněných nocí v porovnání s rekordním rokem 2019.

Nepál není Afrika. Ochráncům přírody se daří navyšovat počty nosorožců

29 Duben, 2021 - 00:00
Před šedesáti lety jich nebylo ani sto. Nepálu se však podařilo zavést ochranný program pro nosorožce a jejich stáda se v posledních letech výrazně rozmnožila. Částečně k tomu přispěly uzávěry a další opatření, která země přijala proti šíření nemoci covid-19.

Stránky