iDnes.cz

Subscribe to zdroj iDnes.cz iDnes.cz
Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy
Aktualizace: 4 min 5 sek zpět

Lyžařské areály lákají na prázdné sjezdovky a snížené ceny

30 min 1 sek zpět
Na horách ve velkých skiareálech jsou stále výborné podmínky pro lyžování. Většina středisek bude otevřena do Velikonoc, pro některá menší sezona skončila. Zájem o lyžování v pracovních dnech už totiž není kvůli konci jarních prázdnin tak veliký, některá střediska přešla na víkendový provoz. Provozovatelé lákají lyžaře na snížené ceny skipasů.

OBRAZEM: V moři nejsme nic. Setkání s obrovským žralokem bílým

4 hodiny 22 min zpět
Kontakt se žralokem bílým je pro potápěče vždy adrenalinovou záležitostí, i když se zrovna nachází v ocelové kleci. Nádherné snímky z podobného setkání u karibského ostrova Guadalupe ukazují, jakou silou v oceánu ve skutečnosti vládne příroda.

Bojíte se teroristického útoku? Nespěte v přízemí a horních patrech hotelu

18 hodin 49 min zpět
Podle čeho si vybíráte hotelový pokoj? Podle výhledu, nebo abyste to neměli daleko do jídelny? Bývalý agent CIA tvrdí, že byste se měli vyhýbat pokojům v přízemí a horních patrech, protože ty jsou v případě teroristického útoku nejvíc ohrožené.

Trosky jdou s dobou. Na letošní sezonu hrad chystá únikovou hru s robotem

21 Březen, 2018 - 00:00
Trosky jsou nejnavštěvovanějším hradem v Libereckém kraji, na zříceninu nedaleko Turnova vyšlo loni přes 112 000 turistů. V letošní sezoně láká hrad na únikovou hru nazvanou Čertova mřížka. Roli průvodce po šifrovaných stezkách a místech bude zastávat robot Čenda. Hra bude podle kastelána Lubomíra Martínka mladšího spuštěna zřejmě už během května.

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

21 Březen, 2018 - 00:00
Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal, studánek, hradů a hradišť v nevysoké vrchovině na východě Moravy vás příjemně zaměstná na mnoho dalších let.

Investice, která se vyplatila. Do Andorry jezdí lyžaři z celé Evropy

20 Březen, 2018 - 17:57
Andorra, vzdálená od velkých alpských zimních středisek, s úspěchem investovala do zimních sportů, které se staly pilířem její ekonomiky. Největší lyžařské středisko v Pyrenejích teď přitahuje lyžaře z celé Evropy.

RECENZE: Kdyby šel v kině vypnout zvuk. Krásné Planetě Česko chybí ticho

20 Březen, 2018 - 14:59
Umět se dívat je dar, kterého se Mariánu Polákovi dostalo vrchovatě. Naopak byl ochuzen o umění mlčet, což je hlavní problém jeho snímku Planeta Česko, prvního celovečerního dokumentu o naší přírodě, který se dostává do kin.

Rekordní lavina v Krkonoších: za 48 vteřin se utrhlo 50 tisíc tun sněhu

20 Březen, 2018 - 10:32
Přesně před padesáti lety se odehrálo největší lavinové neštěstí v moderní historii Krkonoš. Kolem poledne 20. března 1968 se z prudkého svahu Białego Jaru na polské straně Krkonoš utrhla lavina, která zabila devatenáct lidí.

Uhynul poslední nosorožec severní bílý, na světě zbývají už jen dvě samice

20 Březen, 2018 - 07:24
V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého. Přibližně pětačtyřicetiletý samec Sudán byl kvůli zhoršení zdravotního stavu utracen. Od loňska měl infekci v noze. Informovala o tom zoo Dvůr Králové nad Labem, které samec patřil.

KLDR hodlá obnovit „spartakiádu“, potřebuje dostat turisty do země

20 Březen, 2018 - 06:18
Severní Korea letos pravděpodobně obnoví hromadná synchronizovaná cvičení vzdáleně připomínající československou spartakiádu. Cílem této akce, kterou režim dříve využíval k vlastní propagandě, má být podle britského listu The Daily Telegraph zvýšení příjmů z cestovního ruchu.

Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

20 Březen, 2018 - 00:00
V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem. Naposledy se vydal do Egypta, kde zjišťoval, jak tamní lidé vnímají aféry spojené se západním světem. „Žijeme v jednom z nejkrásnějších míst na planetě, přesto se mnohdy chováme jako ukřivdění uplakánci,“ říká v rozhovoru pro týdeník 5plus2.

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

19 Březen, 2018 - 12:19
Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda určí jako nedůvěryhodné, budou mít už od května velký problém cestovat. Další kroky se ve spolupráci s největšími technologickými firmami chystají.

Jedenáct rozhleden začne v pohraničí růst už letos, přijdou na 95 milionů

19 Březen, 2018 - 10:30
Po dvou neúspěšných pokusech získal projekt Česko-polské hřebenovky dotaci téměř 80 milionů korun na stavbu jedenácti vyhlídkových věží v pohraničí. Přípravné práce se rozjedou už v dubnu.

Fascinujícími snímky český astronom varuje před světelným znečištěním

19 Březen, 2018 - 00:00
Předloni mu bylo teprve třicet, noční oblohu fotí v Česku i po celém světě a za zajímavými úkazy by se zřejmě vydal kamkoliv. Svými snímky Petr Horálek už jedenáctkrát zabodoval na stránkách NASA prestižním oceněním Astronomický snímek dne. O vesmíru píše i přednáší a varuje před světelným smogem.

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

19 Březen, 2018 - 00:00
Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty vděčí i několika bizarním zákonům, které penalizují běžné věci, na které jsme v Evropě zvyklí. Je Singapur země zázraků, nebo zákazů?

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

18 Březen, 2018 - 11:32
Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí z páté příčky na první a porazilo tak svého skandinávského konkurenta - Norsko. Proč? Přinášíme sedm důvodů, pro které stojí za to v zemi jezer a lesů žít.

Z očí do očí horským gorilám. To nejlepší, co Rwanda dává světu

17 Březen, 2018 - 00:00
Vlastně byste se jim do očí vůbec neměli dívat, protože je to může vyprovokovat k útoku. Někdy se tomu ale nelze vyhnout a gorila vás prohlédne skrz na skrz. V horách Národního parku Volcanoes ve Rwandě, kde je možné pozorovat vzácné horské gorily, vám umí nahlédnout až do duše.

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

16 Březen, 2018 - 14:59
Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková lanovka. Informovala o tom společnost provozující lanovku i gruzínské ministerstvo zdravotnictví.

I přes oteplení zůstává sníh na horách, mrazivý víkend lyžařům pomůže

16 Březen, 2018 - 13:01
Oteplení z posledních dní ukončilo provoz některých lyžařských areálů, zejména na jihu Moravy. Na horách ale zůstává sněhu dost, a vlekaři věří, že sezonu ukončí až po Velikonocích. Pomoci by jim k tomu mohlo ochlazení, které na víkend předpovídají meteorologové.

Na 24 hodin vypnou v sobotu mobilní internet. Potřebují se zbavit démonů

16 Březen, 2018 - 11:36
Na indonéském ostrově Bali slaví v sobotu nový rok. Místo bujarých oslav se však celý ostrov ponoří do ticha. Svátek s tamním novým rokem souvisí a jmenuje se Nyepi, tedy Tichý den. Fungovat nebude ani mobilní internet.

Stránky