iDnes.cz

Subscribe to zdroj iDnes.cz iDnes.cz
Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy
Aktualizace: 54 min 7 sek zpět

Zažijte Gruzii na vlastní pěst. Stopem, letadlem, vlakem, i po vlastních

17 hodin 5 min zpět
Gruzie už dávno není zemí exotickou a zapovězenou, její obliba v posledních letech stoupá. A není divu. Nabízí divoké hory, přívětivé lidi, skvělé jídlo a nepřeberné množství památek. Pojďte ji však zažít trochu jinak. Postačí vám jedna krosna, vaše nohy, minimum financí a chuť zažít dobrodružství.

Túry po Slovensku nejen za safíry a rubíny. S mužem, který hledání propadl

2 Říjen, 2022 - 17:00
Zlato ani stříbro tady nehledejte. Zato safíry nebo rubíny v Cerové vrchovině na Slovensku spatřit můžete. Tedy pokud je poznáte – a hlavně pokud víte, jak je najít. „Člověk musí mít hledání v krvi,“ říká pro magazín Víkend DNES Laco Oravec.

Bájné hory Říp a Blaník spojila turistická stezka, má skoro 300 kilometrů

2 Říjen, 2022 - 09:59
Dva bájné české vrcholy propojila nová poutní stezka. Spojuje památnou horu Říp a legendami opředený Blaník ve středních Čechách, je dlouhá téměř 300 kilometrů a vede západní stranou kolem Prahy převážně po vyznačených turistických cestách.

ZANIKLÉ TRATĚ: Vlaky do Větřní překonávaly extrémní sklon a hrotovou úvrať

2 Říjen, 2022 - 00:00
S jubilejním 60. dílem seriálu Zaniklé tratě zamíříme do jižních Čech. Podíváme se na nejstrmější průmyslovou dráhu u nás s oficiálním sklonem 46 promile. Těžké nákladní vlaky musely kvůli náročným podmínkám uprostřed trati úvraťovat. Zamíříme na vlečku z Kájova do papíren Větřní.

V muzeu a přece v přírodě. Které skanzeny v Česku rozhodně stojí za návštěvu

1 Říjen, 2022 - 17:00
Tradiční lidovou kulturu si dnes už spojujeme hlavně s folklorními festivaly. Dávné obyčeje, jako je třeba Jízda králů, ožívají jen jednou ročně na pár dnů – a už po desetiletí jsou spíš regionální záležitostí. O to víc asi čas od času zatoužíme vrátit se do světa našich předků, který nám ve své prostotě přijde tak čistý a přirozený.

Česká stopa na švédském pancíři. K obraně na severu použili tank z ČKD

1 Říjen, 2022 - 00:00
Po letech přešlapování se zdá, že čeští vojáci z těžké brigády v Hranicích budou jezdit v obrněncích „Made in Sweden“. Ministryně obrany bude jednat se švédskou vládou o nákupu pásových strojů CV90 od výrobce BAE Systems. Jenže spojení mezi Českem a Švédskem při výrobě obrněné techniky je mnohem starší. Přesvědčit se o tom můžete ve švédském tankovém muzeu.

Hrady a zámky na české Loiře. Přilákají vás svou historií i sítí cyklotras

30 Září, 2022 - 17:00
Francouzská řeka Loira po celém světě proslula tím, že podél jejího toku, mezi městy Angers a Orléans, leží více než stovka vznosných gotických a renesančních zámků. Takovou naší Loirou je řeka Divoká Orlice ve východních Čechách.

Čtenáři cestují: pro cestování to byl skvělý rok. Pochlubte se svým výletem

30 Září, 2022 - 14:00
Někteří cestovatelé preferují samotu a opuštěnou přírodu, jiní si vychutnávají polehávání na pláži, další se hrnou za dobrodružstvím nebo se seznamují s místními obyvateli a jejich odlišnými zvyky. A jaké cesty preferujete vy sami? Pochlubte se zážitky z vašich cest a získejte od nás zajímavý honorář.

Český výletník: Ještě pořád jich je pět. Svět Karla Poláčka zatím nezmizel

30 Září, 2022 - 00:00
Je to moje nejoblíbenější české sousoší. Žádný svatý Nepomucký, Hus, Komenský nebo nějaký buditel, ale pětice pískovcových hochů – rošťáků, hrdinů knihy Bylo nás pět od Karla Poláčka. Rychnov nad Kněžnou je starosvětské město, kde bych se vůbec nedivil, kdyby zpoza rohu vyšel bosý kluk s kalhotami s jednou kšandou a džbánkem piva v ruce.

Návštěva největšího trhu Jižní Koreje. Ochutnáme všechno, na co narazíme

29 Září, 2022 - 00:00
Krátce po páté odpoledne uzamkne široké ulice Soulu, více než desetimilionové jihokorejské metropole, neprostupná šnečí kalamita. Jen těžko se hledá místo k zaparkování. Poblíž velkého trhu Gwangjang v centru je to téměř beznadějné. Právě sem směřují kroky mnohých Korejců po práci.

Degustace potmě či plesnivé hrozny. Kde si vychutnat víno u nás i za hranicemi

28 Září, 2022 - 16:00
Jednou doma, třikrát skoro doma a jednou trochu dál. Zveme vás na výlety za lahodným mokem, který je jedním z nejstarších nápojů a holdovali mu už staří Egypťané ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Kvalitní víno, ale i jiné zážitky nabízejí tyto lokality v Česku, Slovensku, Maďarsku, Německu a v neposlední řadě samozřejmě v Portugalsku.

Krajina v mlze a nádherné barvy. Kde hledat nejkrásnější podzimní vyhlídky

28 Září, 2022 - 00:00
Nastupující podzim přináší počasí s častými ranními mlhami a nízkou inverzní oblačností. I proto je dobré za výhledy do krajiny vyrazit někam vysoko nad okolní terén, kde se vám otevřou daleká panoramata. Přinášíme několik tipů na snadno dostupná a převážně volně přístupná místa, odkud si pohledy nad případnou mlhou opravdu užijete.

Svezení kdysi průmyslovou krajinou. Zapomenuté silnice Mostecka mnohé překvapí

27 Září, 2022 - 15:00
Už dávno neplatí, že sever naší země je bohem zapomenutý kraj. Právě naopak. Od minulého režimu se změnilo snad všechno, včetně krajiny a pozemních komunikací. Řidiči tu narazí na opuštěné silnice s technickými pasážemi, kde si mohou vyzkoušet nejrůznější kvality povrchů. Vydejte se s námi na jízdu z Českého středohoří až do Krušných hor.

S dětmi na kole. Naučte je ovládat jízdu, kdo dělá smyky, neumí brzdit

27 Září, 2022 - 14:00
Zapomeňte na přídavná kolečka a zpětnou brzdu „torpédo“. Co dalšího je dobré vědět, když učíte děti jezdit na kole? Víte například, jak je naučit správně brzdit? Dozvíte se v dalším díle našeho seriálu S dětmi na kole.

Výlet za tyrkysovými jezery v Alpách. Kalkalpen si užijete i na podzim

27 Září, 2022 - 00:00
Letní měsíce už jsou za námi, ale rakouské Alpy nabízejí trasy vhodné i pro brzké podzimní výlety. Jednou z nich je přechod pohoří Sengsengebirge, části národního parku Kalkalpen neboli Vápencových Alp. Všechno, co budete pro třídenní akci potřebovat, si musíte odnést na zádech. Ale odměna, kterou za to získáte, bude stát za to.

Z konce světa až do Andorry. Portugalské dálnice jsou pastvou pro oči

26 Září, 2022 - 16:00
Šel jsem 10 dní pěšky z Portugalska do Španělska. Vlakem jsem se vrátil do Porta, vyzvedl Škodu Karoq po faceliftu a vydal se s ní do Prahy. Tři a půl tisíce kilometrů, po vedlejších silnicích, po hlavních cestách i po dálnicích. Jel jsem deset dní a bylo to stejně krásné a očišťující.

Ze svahu rovnou do plavek. Slovinské termální lázně nabízejí koktejl zábavy

26 Září, 2022 - 00:01
Nespoutaná příroda, tajemné jeskyně i architektonické skvosty. Slovinsko se dá poznávat z mnoha stran. A jednou z nich je i relax a zábava pro celou rodinu v jednom. Disponuje totiž termálními lázněmi, kde se ohřejete i na podzim nebo v zimě.

Příjemné překvapení za hranicemi. Ciezsyn si užijete pěšky i na kole

26 Září, 2022 - 00:00
Jen pár kroků za českými hranicemi, a přitom jako v jiném světě. Jedinečnou atmosféru polského města Cieszyn vytvořily generace obyvatel různých národností, náboženství, kultur a tradic. Díky tomu zde zažijete atmosféru starých časů, zhlédnete působivé stopy historie, ale i moderní, současný svět.

Na co zírá mašinfíra: Budějovický koridor je zase o kus delší

25 Září, 2022 - 00:00
Je to přesně dva měsíce, co jsme vám ukázali nový úsek IV. koridoru, a je tady další kus. V půlce září se vlaky rozjely po nové trati mezi Planou nad Lužnicí a Soběslaví. Romantika staré dráhy je sice pryč, spoje z Prahy do Českých Budějovic jsou o pár minut rychlejší.

Neuvěřitelný příběh ostrova Nauru. Bohatství přivedlo místní na mizinu

24 Září, 2022 - 00:00
Od objevení Příjemného ostrova a vzniku jednoho z nejbohatších států světa až k úplné bídě a totálnímu zničení všeho uplynulo jen 224 let. Tropické Nauru je teď naprosto zdevastovanou státem v bankrotu, zemí převážně už jen smutných rekordů.

Stránky