iDnes.cz

Subscribe to zdroj iDnes.cz iDnes.cz
Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy
Aktualizace: 8 min zpět

Tyrkysové jezero Faaker See je parádním letním klenotem Rakouska

28 min 28 sek zpět
Dvacet osm stupňů teplá, průzračně čistá voda, spousta slunce, sportovních aktivit a k tomu nádherný výhled na pohoří Karavanky. To je dovolená na rakouském jezeře Faaker See, na pomezí Slovinska a Itálie.

Kde hledat nejlepší dovolenou v Itálii. Pět oblastí, které nesmíte vynechat

29 Červen, 2022 - 00:00
Mimořádně rozmanitá co do krajinného rázu, kulturně nesmírně bohatá, lidsky vřelá a gastronomicky nadmíru vděčná. Taková je Itálie, nepříliš vzdálená země, která se dlouhodobě řadí mezi turisticky nejnavštěvovanější státy světa. Přinášíme vám pětici míst, která byste měli vzít v potaz při plánování dovolené.

Připravte se na Chorvatsko. Na tato zvířata si dávejte během dovolené pozor

28 Červen, 2022 - 00:00
Šance na setkání s nějakým nebezpečným živočichem není v Chorvatsku o moc větší než v Česku. Přesto je dobré aspoň tušit, jaká rizika vám teoreticky hrozí a co pak dělat. Výčet sice vypadá dramaticky, ale pořád platí, že Jadran je jednou z nejbezpečnějších lokalit, kam se můžete vydat na dovolenou.

Lyžaři jsou pryč. V létě vás rakouská cyklostezka provede horským rájem

27 Červen, 2022 - 00:00
Luxusní resorty s lanovkami, vodopády, hrad jako z pohádky, osvěžení s vodotryskem, dramatická soutěska. Salcbursko je pro letní turisty plné překvapení. Pokud se nebojíte větších nadmořských výšek, můžete je pohodlně objevovat s pomocí Taurenské cyklostezky.

S čím se také jezdilo na dovolenou. Stanové přívěsy z NDR

26 Červen, 2022 - 00:00
Nejen plastové lžičky a duroplastové trabanty, ale i stanové přívěsy Camptourist můžeme pasovat na východoněmecké legendy. V Československu jsme tyto přívěsy vídávali především prostřednictvím německých dovolenkářů, ale mezi jejich uživatele se díky exportu zařadili i někteří z našich spoluobčanů.

Jadran na talíři. Kolik stojí jídlo v Chorvatsku a co musíte ochutnat

26 Červen, 2022 - 00:00
Chorvatská gastronomie se řadě českých turistů scvrkla na brancina a oradu na žaru (ryby), dagnje na buzaru (mušle), případně punjene lignje (olihně) podávané v přeplněných restauracích na promenádách přístavních měst. Jenže to je hrozně málo. Místní přímořská kuchyně je totiž pestrá, poctivá a chutná. Co tedy na dovolené určitě ochutnat?

Na co zírá mašinfíra: Cestou po severozápadní dráze objevujeme Polabí

26 Červen, 2022 - 00:00
S dnešním Mašinfírou prozkoumáme část historické Rakouské severozápadní dráhy. Vlakem společnosti Valenta Rail projedeme trať z Prahy do Chlumce nad Cidlinou. Natáčeli jsme zrovna v den mimořádné události na prvním koridoru, takže potkáme pro trať 231 řadu nezvyklých souprav.

OBRAZEM: Poznejte všední i nevšední život obyvatel Jižního Tyrolska

25 Červen, 2022 - 00:00
Jižní Tyrolsko je rázovitý kraj plných nádherných turistických destinací. Pokud se ovšem vydáte za místními obyvateli, poznáte tento nádherný region ze zcela jiného úhlu. Důležitou roli tu totiž kromě turistiky má zemědělství – v údolí pěstování ovoce a vína, v horách chov dobytka.

Město s jedinečným půvabem, ale bez davů turistů? Srdce Moravy tepe v Olomouci

24 Červen, 2022 - 16:00
V průvodci ze světoznámého nakladatelství Lonely Planet se o Olomouci píše jako o městě nedoceněném a za hranicemi republiky prakticky neznámém, jehož krása však s výjimkou Prahy nemá v Česku obdoby. Že to nejsou silná slova jistě potvrdí každý, kdo hanáckou metropoli někdy navštívil.

Český výletník: jak si asi říkají lidé, kteří bydlí ve městě Trhové Sviny?

24 Červen, 2022 - 14:00
Odmala mě pronásledovala všetečná otázka, jak se správně nazývá obyvatel jihočeského města se zvláštním názvem Trhové Sviny. Tak jsem se tam před nedávnem vypravil, abych to zjistil na místě. Budou mě místní hnát „svinským krokem“, nebo ne?

Elektrokolo zamkněte i očipujte, pojistka se hodí pro ta nejdražší

24 Červen, 2022 - 00:00
Mnoho cyklistů si myslí, že zámek protažený rámem a okolo dopravní značky řeší vše. Hodně zámků se tak i tváří – odolám všemu, podívejte na mou bezpečnostní třídu. O to větší pak bývá šok. Nenechte si ukrást svého elektrického miláčka, možností, jak jej chránit, je hned několik. Otestovali jsme pro vás dostupné zámky.

Proměny Českého lesa směřují od mrtvolného ticha do mrtvolného ticha

23 Červen, 2022 - 14:00
Ze všech českých pohraničních pohoří je to právě Český les, který se během tří dekád od pádu komunismu proměnil nejméně. Poutníci se tam i dnes mohou toulat rozlehlými lesy a po nádherných loukách dlouhé hodiny aniž by někoho potkali. Jen občasné pomníčky připomínající zaniklé osady a vsi dávají znát, že kdysi to tu vypadalo úplně jinak.

Aerolinky ruší tisíce prázdninových letů. Pilot vysvětluje proč

23 Červen, 2022 - 00:00
Tisíce zrušených letů, mnohahodinové fronty, vyčerpaný personál ostřelovaný výpověďmi. Současné letectví je v těžké krizi, která nemá jednoduché řešení. Co a proč bude v létě kazit dovolenou tisícům lidí, vysvětluje letecký technik a kapitán dopravních letadel Štěpán Kolomazník.

VIDEO: Chorvatská stavba století. Projeli jsme nový most na Pelješac

23 Červen, 2022 - 00:00
Byli jsme na něm! Jako první Češi jsme se mohli projet po nejzásadnější chorvatské stavbě 21. století. Mostě, který pevninu s poloostrovem Pelješac. Návštěvu nám zhruba měsíc a půl před plánovaným otevřením povolilo ministerstvo moře, dopravy a infrastruktury.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

22 Červen, 2022 - 00:00
Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz a slovinsko-chorvatský přechod Gruškovje-Macejl nás nezbrzdily žádné větší překážky. I tak se vyplatí plánovat. Kde a za kolik koupit dálniční známky a chorvatské mýto? A kolik vás bude stát v jednotlivých zemích benzin?

Očima šotouše: pošlete fotku dieselové lokomotivy a vyhrajte vouchery

21 Červen, 2022 - 15:00
I v měsíci červnu pokračuje naše oblíbená výzva pro všechny milovníky železniční fotografie. Posílejte nám své fotografie dieselových lokomotiv, autoři nejkrásnějších snímků budou mít možnost vyhrát vouchery Českých drah.

Polární den v Tromsø. Dopřejte si slunce o půlnoci i na střeše plovoucí sauny

21 Červen, 2022 - 00:00
Nejsevernější pivovar, nejsevernější univerzita či nejsevernější botanická zahrada, tím vším se pyšní norské polární město Tromsø. Strávili jsme tam jeden celý polární den, kdy slunce vůbec nezapadlo. Lákají mimo jiné dlouho otevřené hospody, pro intenzivní zážitky je však třeba prokázat fyzickou zdatnost i otužilost, píše autor v článku magazínu Víkend DNES.

Vodopády, jezera, řeky. Na tento cyklovýlet v Rakousku vezměte i své děti

21 Červen, 2022 - 00:00
Okruh Traisental-Radweg, dlouhý 111 kilometrů, začíná a končí u nejvýznamnějšího poutního místa Rakouska. Na kole je tento výšlap příjemným zážitkem i pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi. Cestou můžete načerpat duchovní zážitky, kalorie a velmi příjemné osvěžení.

Největší turistické lodě na světě vůbec nevyplují, jedna zamíří do šrotu

20 Červen, 2022 - 15:57
Největší turistická loď Global Dream z dílny německé společnosti MV Werften vůbec nevypluje a míří do šrotu, druhá je pak na prodej, informoval magazín anBord. Obě plavidla byla objednána asijskou společností Dream Cruises. Ta se ale spolu se svou mateřskou Genting Hong Kong na začátku roku zhroutila poté, co její příjmy prudce poklesly v důsledku odstávek souvisejících s pandemií covidu.

Lidé uvidí srdce lipenské elektrárny, do skály vede výtah i 700 schodů

20 Červen, 2022 - 14:44
Když se řekne Lipno, většina lidí si vybaví přehradní jezero obklopené šumavskými kopci. Ale pod hrází se hluboko pod zemí ukrývá vodní elektrárna. Společnost ČEZ, která ji provozuje, tam letos v létě bude poprvé pořádat exkurze pro veřejnost.

Stránky