iDnes.cz

Subscribe to zdroj iDnes.cz iDnes.cz
Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy
Aktualizace: 1 min 1 sek zpět

VIDEO: Kanada miluje borůvky, za jejich sklizeň farmářům rádi zaplatí

2 hodiny 27 min zpět
Kanada jako druhý největší producent borůvek na světě (po Spojených státech) každoročně sklidí, ať už z plantáží na farmách, nebo přímo z lesů, okolo 180 000 metrických tun ročně. Vydejte se s námi na jednu kanadskou farmu, kde sklizeň borůvek právě vrcholí.

Filmová místa: V Pyšné princezně si zahrály umělé skály i česká Fudžijama

15 hodin 27 min zpět
„Co čekáš? Hoď mi míč a hned! Zavaž mi střevíček! Jsem krásná a jsem a ty mi musíš běhat pro míč a musíš mi zavázat střevíc a musíš a musíš…“ Je sedm let po druhé světové válce a na zámku v Hluboké nad Vltavou sekýruje pyšná Krasomila zahradníka.

Krkonošská bouda, kde plánovali atentát na Hitlera, zase slouží turistům

16 Září, 2021 - 17:00
Krkonošská bouda Na Pláni, kde uprostřed druhé světové války plukovník von Stauffenberg chystal atentát na Adolfa Hitlera, byla roky zavřená. Od srpna se to změnilo, v jedné z nejstarších krkonošských bud se opět mohou ubytovat výletníci.

Konec léta u evropského moře. Kde se ohřejete bez davů a inflačních cen

16 Září, 2021 - 00:00
Kanárské ostrovy, Sicílie nebo Kréta. Hlavní letní sezona je sice za námi, přesto i v Evropě stále zbývá dost oblastí, kde se dá strávit pěkná pozdní dovolená u moře. Přinášíme tipy na místa, kde voda zůstává hezky vyhřátá a počasí bývá stabilní.

Nejstarší chata v Beskydech slaví sto let. Prašivou zachránili turisté

15 Září, 2021 - 19:30
Ač se to před několika lety zdálo nepravděpodobné, chata Prašivá oslaví významné jubileum. Nejstarší existující turistická chata v Beskydech byla postavena před sto lety.

Unikátní muzeum v Praze nabídne největší sbírku dinosaurů na světě

15 Září, 2021 - 13:00
Jedna z největších sbírek originálních koster a modelů dinosaurů na světě se zabydlela u ruzyňského letiště. Expozice Dinosauria Museum Prague otevře své brány 4. října. Návštěvníci mohou vidět 24 metrů dlouhé kostry, realistické modely tyrannosaura rexe i největšího létajícího ptakoještěra v životní velikosti, virtuální realitu či sbírku více než šesti tisíc minerálů.

Neukáznění turisté na Sněžce ničí geologický proces trvající tisíce let

15 Září, 2021 - 13:00
Povrch Sněžky je v neustálém pohybu, naše nejvyšší hora tak kromě turistů přitahuje odborníky kvůli geologickým jevům. Podle mluvčího mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radka Drahného je přírodní prostředí na Sněžce nenahraditelné, a je proto nutné přísně chránit nejen tamní rostliny a živočichy, ale také tyto geologické jevy.

Na Faerských ostrovech vybili 1 400 delfínů, tradice opět budí kontroverze

15 Září, 2021 - 10:16
Více než 1 400 delfínů na Faerských ostrovech v neděli padlo za oběť tradičnímu lovu kytovců, při němž jsou tato zvířata nahnána na mělčinu a usmrcena kvůli masu a tuku. Tento zvyk znovu vyvolal debatu a kritiku.

OBRAZEM: Dovolená jako žádná jiná. Balaton lákal turisty i v 19. století

15 Září, 2021 - 00:00
Balaton je největší jezero ve střední Evropě a také je jedním z největších přírodních klenotů Maďarska. Místní mu říkají Magyar tenger – Maďarské moře. Množství turistů u jezera začalo poprvé výrazně stoupat v druhé polovině 19. století a jejich počet zde neustále stoupá.

Velký traverz středními Brdy: vydejte se na střechu středních Čech na kole

14 Září, 2021 - 00:00
Padesát kilometrů na kole přes střední Brdy znamená projet jednu z nejlépe dochovaných přírodních oblastí českého vnitrozemí. Pojedete neosídlenou, z velké části zcela pustou krajinou, která jako by nebrala v úvahu existenci moderní civilizace.

VIDEO: Oči až na hladině. Skvělý nápad vylepšil cyklostezku v Belgii

13 Září, 2021 - 15:00
Díky originálnímu řešení cyklostezky v severovýchodní části Belgie si mohou cyklisté vychutnat při jízdě pohled přímo z úrovně hladiny rybníka poblíž města Bokrijk.

Tady se mělo umírat a ne bydlet. Vojenský bunkr místo chaty přesto láká

13 Září, 2021 - 00:00
Ministerstvo obrany již řadu let nabízí zájemcům k prodeji takzvané řopíky neboli bunkry lehkého opevnění, které měly bránit hranice Československa v době, jež se nakonec stala předvečerem druhé světové války. Mít starý bunkr místo chaty může být romantická představa. Na co všechno je ale dobré myslet, když se hodláte stát „bunkrákem”?

Výlet pro zahrádkáře. Rakouská vesnička v pohraničí překvapí i profesionály

13 Září, 2021 - 00:00
Naše Znojemsko je voňavým sadem, pestrou zahradou i úrodnou vinicí. Totéž se vztahuje také k sousedům za hraniční čárou, k dolnorakouskému Weinviertlu. Tam nápadně vyčnívá malá víska Unterretzbach.

Splněný sen o ráji. V Dominikánské republice uchvátí nejen 50 odstínů tyrkysu

12 Září, 2021 - 15:00
Zavřete oči a představte si Karibik. Naskočilo vám až kýčovitě tyrkysové moře s bílým pískem a palmy? Tak to sníte o dovolené v Dominikánské republice!

Na co zírá mašinfíra: Velký okruh Šluknovskem po zapomenutých tratích

12 Září, 2021 - 00:00
Dnes se zatouláme až na sever, do Šluknovského výběžku. Přesvědčíme se o tom, že tento zapomenutý kraj je protkán hustou sítí tratí, i když některé z nich jsou používány jen zřídka. Na jaře jsme po nich podnikli okružní cestu motoráčkem Kladenské dopravní a strojní.

Úkryt mystické příšery i pohřebiště zvířat. Poznejte nejslavnější jezera světa

11 Září, 2021 - 13:00
Na zemi jsou statisíce jezer, vždyť třeba jen samotné Finsko je zvané zemí tisíce jezer. Sestavit světový jezerní žebříček TOP 10 se zdá tuze troufalé, ba téměř nemožné. A přece se o to magazín Víkend DNES pokusil.

KVÍZ: Znáte rekordy a kuriozity železnice v Česku?

11 Září, 2021 - 00:00
Železniční síť v Česku patří k nejhustším na světě a o rekordy tu rozhodně není nouze. Víte například, kde hledat náš nejdelší železniční tunel, nebo kde se nachází stanice, do které vjel vůbec první parní vlak? Otestujte své znalosti v našem speciálním kvízu.

Skály, zámky i tajemná zákoutí. Objevte nejkrásnější české cyklostezky

10 Září, 2021 - 13:00
Výsledky letošního průzkumu Národní sportovní agentury mluví jasně: nejatraktivnějším sportem z pohledu jeho aktivního provozování je u českých mužů cyklistika. A v žebříčku zahrnujícím oblibu sportů u mužů i žen se před ni dostaly jen bowling a tenis. I proto jsme pro vás připravili pár tipů na nejhezčí cyklostezky v Čechách i na Moravě.

Čtenáři cestují: Nejlepší dovolenou v Asii odstartoval rozvod. Šlo o život

10 Září, 2021 - 00:00
Někteří cestovatelé preferují samotu a opuštěnou přírodu, jiní si vychutnávají polehávání na pláži, další se hrnou za dobrodružstvím nebo se seznamují s místními obyvateli a jejich odlišnými zvyky. Čtenář iDNES.cz Radim Literák vyrazil s kamarádem na dovolenou do Thajska. Jejich dobrodružství odstartoval rozvod.

Cesta za původem vína. Objevte zemi, kde se pije už osm tisíc let

9 Září, 2021 - 14:00
Jste abstinenti? V tom případě se vyhněte Kavkazu velkým obloukem! Gruzínci totiž umějí dělat překvapivě lahodné víno, píše magazín Víkend DNES.

Stránky